خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 14 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نائب رئیس کمیسیون صنایع: توسعه صنعتی در اراک و بسیاری از� شهرستان ها تعطیل شده است- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 01 مهر 1401 - 07:54
نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: چه مسابقه ای برای قیمت زمین قرار است انجام شود که فروش زمین بر اساس قیمت مصوب و کارشناسی را به مزایده تبدیل کنیم. مگر بر قیمت زمین قرار است بورس بازی راه افتد؟
استان،زمين،اراك،صنعتي،تومان،شركت،قيمت،شهرستان،صنعت،خنداب،كمي ...

خلاصه خبر

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رشد صنعتی شهرستان‌های استان رشد متوازنی نیست، شهرستان‌های ساوه و زرندیه با توجه به ظرفیت خود و عمدتا به لحاظ نزدیکی به پایتخت جذابیت استفاده از اراضی آنها برای سرمایه‌گذاری در شعاع 120 کیلومتری تهران به راحتی در شهرستان زرندیه و ساوه زمین می‌گیرند سبب رشد چنین مناطقی شده و تنوع زیادی هم در سرمایه‌گذاری‌های ساوه و زرندیه ایجاد کرده است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سال 99 قیمت زمین در ایبک‌آباد 212 هزار تومان که الان به 580 هزار تومان رسیده است، شهرستان خنداب از 156 هزار تومان به 380 هزار تومان رسیده است،کمیجان از 238 هزار تومان به 370 هزار تومان، شهرستان میلاجرد نزدیک به 10 سال زمینی برای تاسیس ناحیه صنعتی تعیین شده است تاکنون هیچ اقدامی در آن انجام نشده است، آستانه شهرستان شازند از 208 هزار تومان به 530 هزار تومان افزایش پیدا کرده است ولی در مقابل سال 1400 در شهرستان زرندیه قیمت زمین متری 500 هزار تومان بوده و در سال 1401 متری 550 تومان و 10 درصد رشد داشته است.
کریمی اضافه کرد: بالای 80 درصد شکایات در سفر رئیس جمهور به استان مربوط به شرکت شهرک‌ها است هرچند بخشی از مشکلات ناشی از ساختار شرکت شهرک‌های در سطح کشور است ولی برخی از آن به سیستم مدیریت درون استان مرتبط است که باید اصلاح شود و عقب افتادگی که بین اراک و شهرستان خنداب و کمیجان تحمیل شده است برطرف گردد.