خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 14 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پایانه تخصصی صادرات کشمش در تاکستان قزوین ایجاد شود- اخبار قزوین - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 01 مهر 1401 - 07:54
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: با توجه به اینکه عمده ارزش صادرات استان قزوین در حوزه کشاورزی مربوط به صادرات کشمش است و این استان دومین تولیدکننده و صادرکننده کشمش کشور است، پایانه تخصصی صادرات کشمش باید در تاکستان ایجاد شود.
كشمش،استان،تاكستان،قزوين،خريد،توليد،حوزه،توسعه،تضميني،اعتبار ...

خلاصه خبر

رحمانی درباره گلایه برخی کشاورزان و تولیدکنندگان از اجرا نشدن قانون خرید تضمینی کشمش گفت: با توجه به مسائل امنیت غذایی و ضرورت‌هایی که در حوزه خرید تضمینی گندم وجود داشت، بیشتر اعتبارات دولتی بخش خرید تضمینی برای تأمین گندم هزینه شد و سیاست دولت این است که خرید توافقی کشمش را در طول سال در دستور کار قرار دهد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به بحران کم‌آبی و خشک‌سالی در باغات و مزارع تاکستان گفت: در این حوزه رایزنی‌هایی با وزرات نیرو داشتیم و قرار شده روند تکمیل شبکه آب‌رسانی سد نهب تسریع شود و آب این سد به‌سرعت در اختیار کشاورزان و باغداران تاکستانی قرار گیرد که در این صورت بیش از 80 درصد مشکلات باغداران در حوزه آب برطرف خواهد شد.
وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای تولید و صادرات کشمش به یک آزمایشگاه مجزا برای بررسی میزان سموم کشمش نیازمندیم تا گرفتار برگشت این محصول از مرزهای صادراتی نشویم.
فرماندار تاکستان هم در این جلسه با بیان اینکه نباید به تولیدکنندگان کشمش در خرید تضمینی اجحاف شود، گفت: متاسفانه در دولت قبل قول‌هایی برای خرید تضمینی به باغداران و تولیدکنندگان کشمش داده شد که در نهایت این قول‌ها عملی نشد و به همین خاطر بسیاری از باغداران با بدبینی به اقدامات دولت نگاه می‌کنند.