خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 03 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

درخواست ایرلاین‌ها برای افزایش قیمت بلیت هواپیما بررسی می‌شود

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | جمعه، 01 مهر 1401 - 07:41
با توجه به حذف شدن جدول نرخ‌نامه بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی و همچنین درخواست ایرلاین‌ها برای اصلاح قیمت بلیت باید منتظر اخبار جدیدی در این بخش باشیم.
بليت،هواپيمايي،هواپيما،افزايش،نرخ،قيمت،بررسي،شوراي،فروش،شركت ...

خلاصه خبر

چند وقتی است که دوباره زمزمه‌هایی در رابطه با نرخ گذاری بلیت هواپیما شنیده می‌شود که می‌تواند قیمت بلیت پروازها را در مسیر‌های داخلی و پر ترافیک تحت تاثیر خود قرار دهد.
همزمان با ایام اربعین و آغاز پرواز‌های نجف برخی از ایرلاین‌ها اقدام به فروش بلیت با نرخ‌های نجومی کردند به طوری که در بازه ای از زمان قیمت بلیت پرواز‌های اربعین توسط ایرلاین‌های خارجی به ۱۰ میلیون تومان رسید که با تصویب ستاد اربعین از بازه زمانی ۱۵ تا ۳۰ شهریور ماه نرخ مصوب ۶ میلیون تومان برای مسیر‌های پرواز عراق در نظر گرفته شد.
چارتر کنندگان عامل اصلی افزایش قیمت بلیت هواپیما
رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: بار‌ها از وزرای راه و رؤسای سازمان هواپیمایی در سال‌های اخیر خواسته بودیم چارتر‌کننده‌ها محدود شوند، چون هم موجب بی نظمی در فعالیت شرکت هواپیمایی می‌شوند هم اجحاف در حق مردم می‌کنند همین چارترکننده‌ها پرواز‌های برنامه‌ای که حق مردم است را به شکل چارتر عرضه می‌کنند.
براساس این گزارش از ۳۳۰ فروند هواپیمایی که در ایران وجود دارد فقط ۱۷۳ فروند قادر به پرواز است و نزدیک به ۶۰ درصد از ناوگان فعال و بقیه آن نیز زمین‌گیر هستند که علت عمده آن به موتور هواپیما‌بر و بخشی از آن به تامین اقلام و قطعات دیگر بر می‌گردد .