خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دفاع مقدس، جلوه عظیمی از پیروزی حق علیه باطل بود/ «حب الحسین» روابط امروز ایران و عراق را بیمه کرده است

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | جمعه، 01 مهر 1401 - 07:06
مازن البعیجی با تأکید بر پیروزی جمهوری اسلامی ایران در هر دو جنگ تحمیلی و اقتصادی مقابل غرب گفت: دفاع مقدس، جلوه عظیمی از پیروزی حق علیه باطل بود.
ايران،جنگ،اسلامي،رژيم،جمهوري،آمريكا،بعثي،بعث،مقاومت،پيروزي،ا ...

خلاصه خبر

در تاریخ ۳۱ شهريور ۱۳۵۹ رژيم بعثی عراق با برنامه‌ریزی قبلی و با هدف براندازی نظام تازه تاسیس جمهوری اسلامی ایران، جنگ وسیعی را تحت حمایت آمریکا و غرب عليه ايران آغاز کرد.
اما روحیه اسلامی مردم ایران حاضر به تسلیم در برابر آن نشد و جوانان مؤمن و انقلابی با کمک بقایای ارتش در آن زمان به مقاومت در برابر دشمن دژخیم بعثی پرداخت و این مقاومت به مدت 8 سال به طول انجامید که در هر ساعتی از آن حماسه ای از قهرمانی رزمندگان اسلام رقم می خورد و مقاومت تا جایی ادامه یافت که متجاوزان به عقب برگردانده شدند و آرزوهای طاغوت برای تجزیه ایران و سرنگونی جمهوری اسلامی از بین رفت.
پس از پایان جنگ، هفته اول مهر با عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شد تا هر سال یاد رزمندگان و حماسه سازی های آنها در برابر رژیم بعث گرامی داشته شود.
به این مناسبت با «مازن البعیجی» مسئول فرهنگی مقاومت اسلامی «نجباء» در عراق گفتگو کرده ایم که در ادامه جزئیات این گفتگو را می خوانید:
چرا رژیم بعثی صدام بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی علیه ایران جنگ به راه انداخت؟
مؤلفه های اساسی مقاومت جمهوری اسلامی در برابر این جنگ و کسب پیروزی های بزرگ چه بود؟
مراحل روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق را پس از پایان جنگ به ویژه پس از سرنگونی رژیم بعث چگونه ارزیابی می کنید؟