خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چگونه می توان از ابتلا به آلزایمر جلوگیری کرد

مهر | سلامت و پزشکی | جمعه، 01 مهر 1401 - 05:47
یک متخصص مغز و اعصاب گفت: با روش های پیشگیرانه نظیر تغذیه سالم، فعالیت ورزشی و ذهنی، می توان از بروز آلزایمر جلوگیری کرد.
آلزايمر،بيماري،علائم،اشرافي،ابتلاء،پيشگيري،قرار،مغز،چاي،ذهني ...

خلاصه خبر

اشرافی در ادامه پیروی از یک رژیم غذایی سالم، پرهیز از مصرف فست فودها و مصرف آنتی اکسیدان‌ها و میوه‌هایی که رنگ دانه‌های قرمز مثل شاتوت، توت فرنگی و تمشک دارند را در پیشگیری از ابتلاء به آلزایمر ضروری دانست.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان این که امروزه مطالعات علمی شاهد اثرات مفید چای سبز بر سلامت بدن است، خاطرنشان کرد: یکی از فواید چای سبز، اثر آن در پیشگیری از آلزایمراست و طبق آخرین بررسی‌های دانشمندان، نوشیدن منظم چای سبز مغز را در برابر بروز توسعه آلزایمر ایمن می‌کند.
اشرافی، ضرورت مراجعه به پزشک در بیماران مبتلا به آلزایمر را مورد تاکید قرار داد و گفت: داروهای فعلی آلزایمر به بهبود علائم اختلالات حافظه و تغییرات شناختی کمک می‌کنند.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره دیگر علائم بیماری آلزایمر افزود: علائم اولیه رفتاری همچون پرخاشگری‏، بی قراری و اضطراب، توهم و بدبینی است و این علائم در مراحل مختلف بیماری (خفیف، متوسط و شدید) و حتی گاهی قبل از شروع علائم بارز شناخت در بیمار آلزایمری دیده می‌شود.