خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صدای رسای حاج قاسم در نیویورک/ پروژه ژینا به کدام سمت می‌رود؟

مشرق | سیاسی، برگزیده | جمعه، 01 مهر 1401 - 02:24
سخنرانی روز گذشته رئیس‌جمهور کشورمان در صحن مجمع عمومی سازمان ملل یک تفاوت ویژه با سخنرانی‌های گذشته روسای جمهور ایران داشت!
ايران،دفاع،روزنامه،نوشته_است،مقدس،انقلاب،اسلامي،كشور،عمومي،آ ...

خلاصه خبر

روزنامه همشهری در یادداشتی به تحلیل سخنان حضرت آیت الله خامنه‌ای در جمع بسیجیان و پیشکسوتان دفاع مقدس پرداخته و نوشته است:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روز گذشته خود با پیشکسوتان و فرماندهان دفاع مقدس در رابطه با لزوم روایتگری درست از این دوران، فرمودند: هنگامی می‌توانید از نتیجه کار خود در روایتگری دفاع مقدس احساس رضایت کنید که نوجوان دبیرستانی و جوان دانشگاهی با همان چشمی که شما به دفاع مقدس نگاه می‌کنید، به مسائل آن بنگرد و همان برداشت را داشته باشد.
روزنامه رسالت نیز با اشاره به فرموده‌های رهبر انقلاب نوشته است:
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پیشکسوتان دفاع مقدس فرمودند: «انقلاب اسلامی برای امپراتوری نظام سلطه یک تهدید بود.
رهبری همچنین فرمودند: «قدرت انقلاب، رهبری امام (ره) و خصوصیات برجسته ملت ایران تهدید بزرگ جنگ تحمیلی را به فرصت تبدیل کرد.» بازخوانی حماسه دفاع مقدس به‌ویژه مقایسه آن با حمله استکبار جهانی در شهریورماه سال ۱۳۲۰ از باب ارزیابی احساس امنیت و امنیت ملی خالی از لطف نیست.
این جنگ ۸ سال به طول انجامید.
دشمن بدون اشغال یک وجب از خاک ایران عقب نشست و در مدت کوتاهی طومار زندگی سردار قادسیه بسته شد و اکنون در قعر جهنم، سلوک شیطانی خود را طی می‌کند ۸۱.
سال پیش، کشور ایران در دست یک گماشته انگلیسی بود که موردحمله قرار گرفت و ظرف ۸۰ ساعت‌به اشغال دشمن درآمد، ارتش از هم پاشید و فرمانده کل قوا فرار کرد و کشور را بی‌دفاع به دشمن سپرد.
هر دو این حمله در شهریورماه صورت گرفت اولی در ۲۵ شهریور ۱۳۲۰ دومی در ۳۰ شهریور ۱۳۵۹، آمریکایی‌ها از حمله اول به عنوان جنگ ۸۰ ساعته یادکردند.
از دل اشغال اول ایران یک دیکتاتوری ۳۷ ساله بیرون آمد که عزت ملت ایران را منکوب کرد و آزادی و استقلال کشور را در معرض تطاول و تجاوز اجانب قرارداد.
به تحلیل سخنان رئیسی پرداخته و از قول رئیس‌جمهور نوشته است:
رئیس‌جمهور در نطق خود در هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به آسیب‌ها و مخاطرات نظم کنونی و روبه‌زوال جهان، تلاش‌های متراکم و پیوسته ملت ایران را برای شکل‌دهی به نظم و نظامی عادلانه در دنیا موردتوجه قرارداد و با برشمردن مصادیق متعددی از بی‌عدالتی و استاندارهای دوگانه آمریکا در قبال مسائلی همچون تروریسم و حقوق بشر در نقاط مختلف جهان ازجمله در مواجهه با ایران به سرفصل‌های نقش برجسته و پیشرو جمهوری اسلامی ایران در ایستادگی مقابل سیاست‌های زورگویانه و مداخله‌جویانه ازجمله مهار تروریسم دست‌ساز آمریکا و ناکام کردن تغییر نقشه کشورهای منطقه به فرماندهی سردار شهید سپهبد سلیمانی پرداخت.