خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هدف هجمه ها، فلج کردن سپر امنیتی کشور است- اخبار فارس - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 23:13
تولیت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی (ع) ضمن تقدیر از ایثار و مجاهدت جان برکفان نیروی انتظامی، گفت: هدف هجمه های ناروا به نیروی انتظامی، فلج کردن سپر امنیتی کشور است.
اسلامي،كشور،نظام،انتظامي،انقلاب،هجمه،حجاب،عفاف،نيروي،توليت،م ...

خلاصه خبر

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: از مجموعه این موضع گیری‌ها و تجزیه و تحلیل آن ها، پنج نتیجه مشخص به وضوح به دست می‌آید؛ نخست، هجمه گسترده به نیروی انتظامی، دوم، هجمه به اصل حجاب و عفاف در اسلام، سوم، هجمه به قانون حجاب در جمهوری اسلامی با کلید واژه "حجاب اجباری"، چهارم، هجمه به نظام اسلامی، یعنی یک عقده گشایی گسترده علیه حاکمیت اسلام در کشور و پنجم، هجمه به تمامیت ارضی و سخن گفتن از تجزیه کشور.
در ابتدای انقلاب که بحث انحلال ارتش توسط منافقین و عده‌ای بی بصیرت مطرح شد، با هوشیاری اعاظمی همچون شهید چمران، امام خامنه‌ای و امام خمینی (ره) این توطئه ناکام ماند، در زمان فتنه منافقین در سال 61 و همچنین فتنه 88، هجمه‌ها به سمت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رفت، و در حال حاضر مدتی است هجمه‌ها علیه نیروی انتظامی به عنوان تامین کننده امنیت داخلی کشور، شکل گرفته است.
وی، پیرامون هجمه دشمنان به اصل حجاب و عفاف، گفت: یکی از مسلمات قرآن کریم، سنت پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت علیهم السلام و سیره مسلمین، عفاف و حجاب است.
حجاب و عفاف در اسلام همچون حصاری برای حفظ نهاد خانواده و حرکت جامعه در مسیر پاکی و اخلاق، اهمیت بسزایی دارد.
تمامی مستندات یک حکم شرعی یعنی کتاب، سنت، عقل و اجماع، همگی در موضوع حجاب و عفاف وجود دارد.
عفاف در فرهنگ غرب، جایگاهی ندارد و هجمه به ارزش‌ها در ماهیت این فرهنگ منحرف است که در آن هوس بازی و شهوت رانی پشت کلمات زیبا همچون آزادی زن پنهان شده اند.
کلانتری پیرامون قانون عفاف و حجاب، گفت: یک قانون مجلس شورای اسلامی مربوط به دهه 70 و دو مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه دارد، که یک سلسله تکلیف برای دستگاه‌های مختلف، تعریف می‌کند، که متاسفانه برخی به خوبی به آن عمل نکرده اند.
در قرآن از ایمان و عمل صالح صحبت شده است.
قرآن سه مورد اول را جدا و عمل را جدا بیان می‌کند، به این دلیل که جایگاه عمل، بالاتر از بقیه است.
– و سازمان‌های تروریستی همچون منافقین، احزاب کومله و دموکرات کردستان، هیچکدام از انقلاب اسلامی، دل خوشی ندارند، و دشمن خونین آن هستند و دنبال فرصتی برای صدمه به اصل نظام هستند.
یک موضوع حکومتی است که برای دستگاه‌های مختلف، وظایفی مشخص در حوزه بسط و گسترش عفاف و حجاب در جامعه تبیین می‌کند و همان طور که گفته شد نیروی انتظامی نیز موظف است که با مظاهر و مصادیق بدحجابی طبق قانون و البته با احترام و بهره از نیرو‌های آموزش دیده برخورد نماید؛ و اگر قانون نیز دارای اشکالاتی است می‌توان با هم افزایی افراد دغدغه مند، راهکار‌هایی در جهت بهبود و اصلاح آن، اندیشید.