خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 03 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۳ درصد بودجه دانشگاه‌ها باید به حوزه فرهنگی اختصاص یابد

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 21:41
وزیر علوم گفت: دانشگاه‌ها باید ۳ درصد بودجه خود را برای حوزه فرهنگ هزینه کنند.
فرهنگي،دانشجويان،آينده،كشور،معاونان،فراغت،اوقات،علوم،اجتماعي ...

خلاصه خبر

وی افزود: معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها در حقیقت نقش اساسی در تربیت آینده سازان و آینده داران کشور برعهده دارد.
به گفته وزیر علوم، دشمنان قصد دارند به نسل جوان القاء کنند اگر می‌خواهیم به سمت پیشرفت برویم، جامعه بدون حضور دین باید مدیریت شود و راه حل، مدیریت سکولاریسم است.
زلفی گل در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها گفت: شما معاونان فرهنگی و اجتماعی صف اول مبارزه با این گونه القائات هستید تا با برنامه ریزی‌های خود کمک کنید فرهنگ ایثار و گذشت را تبیین کنید.
زلفی‌گل تصریح کرد: دانشجویان با مشارکت در برنامه‌های فرهنگی کسب تجربه برای آینده می‌کنند؛ تجربیات زیست بوم دانشگاهی به آنها کمک می کند در آینده نسبت به مسائل جامعه بی‌تفاوت نباشند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی خاطرنشان کرد: دانشگاه فقط برنامه‌های آکادمیک و رسمی آموزشی و پژوهشی نیست، قسمت عمده برنامه‌های دانشگاه، برنامه‌های تربیتی است که خارج از آموزش رسمی است و هدایت آن برعهده معاون فرهنگی و اجتماعی است.
وزیر علوم در خاتمه خطاب به معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: امیدوارم از این فرصت که به شما تعلق گرفته که به آینده سازان و آینده داران کشور خدمت‌رسانی کنید، نهایت بهره را ببرید.