خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 16 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صدور کیفرخواست برای قاضی و وکیل قلابی در جزیره قشم

مشرق | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 21:29
رئیس کل دادگستری هرمزگان از صدور کیفرخواست برای دو برادر که با جعل عنوان خود را قاضی و وکیل دادگستری معرفی کرده بودند در دادسرای عمومی و انقلاب قشم خبر داد.
صدور کیفرخواست برای قاضی و وکیل قلابی در جزیره قشم

خلاصه خبر

قهرمانی تصریح کرد: بر اساس مدارک موجود در پرونده و بنابر اظهارات شکات و مال باختگان، متهم اصلی این پرونده که به دروغ خود را به عنوان قاضی عالیرتبه معرفی کرده بود، علاوه بر داشتن سابقه کیفری از افراد حرفه‌ای و دارای روابط اجتماعی کاذب می باشد که با استفاده از سادگی برخی از مراجعین و ظاهرسازی مبادرت به ارتکاب جرم کرده است.
وی ادامه داد: این متهم فقط در یک پرونده با این ادعا که می‌تواند حکم صادر شده را در مراجع عالی قضایی نقض کند، ۳۷۰ میلیون تومان از افراد مختلف کلاهبرداری کرده است.
اتهام وارده به متهم اصلی این پرونده با نام اختصاری (ف-ش) مباشرت در کلاهبرداری و اعمال نفوذ برخلاف حق است.
وی با بیان اینکه کیفرخواست متهم دیگر این پرونده نیز با نام اختصاری (م-ش) به اتهام معاونت در کلاهبرداری صادر شده است، بیان داشت: پس از تکمیل تحقیقات با توجه به روند مصرح در قانون آیین دادرسی کیفری، پرونده مذکور به همراه کیفرخواست و قرار جلب به دادرسی برای متهمین جهت رسیدگی به دادگاه کیفری دو شهرستان قشم ارسال شده است.