سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جوکرها در تهران به دنبال چه می‌گردند؟ / آسیب‌شناسی اراذل‌ و اوباش روی پل پارک‌وی! + تصاویر

مشرق | سیاسی، برگزیده | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 20:19
عملیات «فتح خیابان» توسط سرویس‌های اطلاعاتی در خارج از مرز کدگذاری شده و توسط عوامل آموزش‌دیده در داخل بارگذاری و درنهایت توسط اراذل‌واوباش پیاده سازی می‌شود.
اغتشاشات،اقدام،تهران،ميدان،خيابان،دست،تجمعات،خشونت،صحنه،معتر ...

خلاصه خبر

در اغتشاشات تهران چه گذشت؟
نکته قابل‌توجه آن‌که در هیچ‌یک از تجمعات امشب تهران، جمعیت در یک نقطه به ۵۰ نفر نمی‌رسید.
از برخی لیدرهای آشوبگر این تجمعات که توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند، سلاح گرم، ‌ شوکر، ‌ باتوم کشف و ضبط‌شده‌اند.
تحلیل وضعیت میدانی تجمعات برگزارشده نشان می‌دهد که میزان «خشونت رفتاری» معترضان و اقداماتی نظیر حمله به اماکن دولتی به‌شدت افزایشی بوده و همچنین افزایش درگیری‌ها میان معترضان محسوس بوده است.
یکی از مدل‌های مرسوم به‌کارگیری خشونت و بزرگ‌نمایی، کُشته‌سازی و قهرمان‌سازی است که هرکدام در مرحله خاص خود به بحرانی کردن اوضاع کمک می‌کنند، اما نهایتاً آنچه برای استفاده از اغتشاشگران ضرورت دارد، معرفی نمادی است که بتواند میان آن‌ها اتحاد ایجاد کند.
خوشبختانه در اغتشاشات اخیر مدافعان امنیت چنان با سرعت عمل کردند که ابتکار عمل از دست آمریکایی‌ها خارج شد.
به‌علاوه، انتقال بی‌سابقه از شبکه جهانی اینترنت به شبکه ملی اطلاعات نیز توان عملیات سایبری گردانندگان آشوب را تا اندازه زیادی فلج کرده است.
در مدل اغتشاشات اخیر در تهران نیز جوکرها این بار با هویت اراذل‌واوباش درصحنه حاضرشده و دست به تخریب دست جمعی می‌زنند، هدف آن است که با افزایش خشونت فضا رادیکال‌تر شده و هزینه اقدام علیه این گروهک‌ها بالاتر برود!
به‌زودی مردم با عمل انقلابی بساط اخلال در خیابان را جمع خواهند کرد.