خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 14 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جنگ تحمیلی هشت ساله مقدمه‌ای برای ورود جمهوری اسلامی بر قله‌های عزت شد

فارس | سیاسی | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 19:35
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای اعلام کرد: جنگ تحمیلی هشت ساله مقدمه‌ای برای ورود جمهوری اسلامی ایران بر قله‌های عزت و پیشرفت در مقیاس جهانی به ویژه در حوزه صنعت دفاعی نظامی شد.
دفاعي،اسلامي،كشور،ايران،هشت،مقدس،بيانيه،ملت،دفاع،قدرت،جنگ،نظ ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در بیانیه‌ای با گرامیداشت چهل و دومین سالگرد حماسه دفاع مقـدس و مجاهدت افتخارآمیز ملت ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله، تمسک به حبل‌المتین را پشتوانه‌ای محکم برای صیانت نظام و ملت ایران از گزند فتنه‌ها، و کینه‌توزی‌های بیگانگان و ضدانقلاب داخلی و خارجی دانست.
بیانیه مذکور در پایان با گرامی‌داشت یاد، خاطره و راه پرفروغ شهیدان انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع‌ مقدس، مدافعان حرم و شهدای گرانقدر عرصه امنیت کشور به خصوص هزار شهید صنایع دفاعی ایران اسلامی، سه وزیر دفاع شهید (شهیدان سرلشکر نامجوی سرلشکر فلاحی و دکتر چمران) و همچنین شهید محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور، تقارن هفته دفاع‌ مقدس با ایام رحلت جانسوز پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی و حضرت علی بن موسی الرضا (علیهم السلام) را در راستای تمسک به حبل‌المتین و پیروی از آرمان شهدا معنادار تبیین کرده و افزوده است: بی‌شک آموزه‌های هشت سال دفاع مقدس اقتضاء می‌کند روند خودکفایی همه‌جانبه و توسعه قدرت نظامی و دفاعی کشور با رویکرد جهادی و انقلابی و بهره‌گیری از سرمایه انسانی در مجموعه صنعت دفاعی و نیز ظرفیت جوان، مومن و با انگیزه در شرکت‌های دانش‌بنیان استمرار یابد و تلاش‌ها برای دستیابی به فناوری‌های نوین و نوظهور در حوزه صنایع دفاعی همسو با منافع و مصالح کشور، تسهیل و تسریع شود.