خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 03 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازداشت تعدادی از عناصر خرابکار� و مسلح در اغتشاشات بیجار- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 17:13
فرماندار بیجار گفت: در جریان تجمعات اخیر افرادی مسلح که با اسلحه کمری از جاهای دیگر به بیجار آمده بودند، دستگیر شدند.
دفاع،بيجار،مقدس،جهاد،انقلاب،اسلامي،تجمعات،شهرستان،انتظامي،نظ ...

خلاصه خبر

وی حفاظت از بیت‌المال و جایگاه نیروهای نظامی و انتظامی را وظیفه همگان دانست و عنوان کرد: نیروهای نظامی و انتظامی در بیجار علی‌رغم تجمعات اغتشاشگران و حمله به نیروها و خسارات به اموال عمومی و آتش زدن، اما خویشتن‌داری کردند و خوشبختانه تلفاتی نداشتیم.
وی اعلام کرد: یکی از عناصر خرابکار و اغتشاشگر که در جریان تجمعات اخیر نیروهای نظامی و انتظامی را در سطح شهرستان تهدید کرده بود، در کمتر از 5 دقیقه بازداشت شد.
فرماندار شهرستان بیجار افزود: همچنین در جریان تجمعات اخیر افرادهای مسلح که با اسلحه کمری از جاهای دیگر به بیجار آمده بودند، دستگیر شدند و تعدادی دیگری افراد که جرقه تجمعات را زدند و فرار کردند و یا دنبال جذب پول‌هایی از خارج هستند، تحت تعقیبند و پرونده آنان در حال بررسی است.
حجت الاسلام علی خورشیدی، امام جمعه بیجار نیز در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس به همه رزمندگان و خانواده‌های آنان اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس دفاع، جهاد و حضور در جبهه و دشمن و خاکریز مشخص بود اما امروز نه خاکریز نه دشمن مشخص است.
امام جمعه بیجار با هشدار اینکه دشمنان با حجاب کار ندارند بلکه با اصل اسلام کار دارند، عنوان کرد: اگر امروز از انقلاب، ولایت و اسلام دفاع نکنیم با لگد دشمن از خواب بیدار می‌شویم.
بنابراین نباید خانواده‌ها اجازه دهند فرزندانشان در میدان دشمن وارد شوند.
رجب‌پور عنوان کرد: خدامحوری، شهادت‌طلبی، صبر و استقامت از ابعاد و مؤلفه‌های معنویت و عقلانیت در دفاع مقدس بوده که توسط رزمندگان و سربازان اسلام شکل گرفت.