سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سرریز بیماران استان های همجوار به استان مرکزی نیاز به دارو را افزایش داده است- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 15:55
رئیس مجمع خیرین سلامت استان مرکزی گفت: سرریز بیماران استان های همجوار به استان مرکزی نیاز به دارو را افزایش داده است.
بيمارستان،فاز،خوانساري،خيرين،بيماران،مجمع،استان،سلامت،درمان، ...

خلاصه خبر

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، محمد مهدی همتی ظهر امروز در نشست مجمع خیرین سلامت استان مرکزی با اصحاب رسانه با اشاره به تاریخچه احداث بیمارستان آیت‌الله خوانساری اظهار داشت: بیمارستان آیت‌الله خوانساری در سال 65 با نظر آیت‌الله خوانساری امام جمعه وقت به صورت درمانگاه در نظر گرفته شد و به دلیل عدم راه‌اندازی مدت‌ها به صورت متروکه باقی ماند و در سال 82 مرمت و بازسازی بیمارستان انجام و در سال 85 با نظر آیت‌الله خوانساری به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شد و کار خود را در درمان بیماران سرطانی آغاز کرد.
رئیس مجمع خیرین سلامت استان مرکزی تصریح کرد: سال 95 با توجه به وضعیت بیمارستان که روزانه بیش از 100 نفر در صف انتظار بستری قرار می‌گرفتند بنا شد فاز دوم بیمارستان با 96 تخت بستری در 4 طبقه آماده ساخته شود و با کمک خیرین فاز دوم بیمارستان ظرف مدت 18 ماه ساخته و در سال 96 با حضور وزیر بهداشت وقت افتتاح شد.
همتی بیان کرد: فاز دوم با بیش از 20 میلیارد و فاز سوم با بیش از 30 میلیارد کمک خیرین ساخته شده است که از ابتدای سال تاکنون بیش از 10 میلیارد جذب کمک خیرین وجود داشته است ولی با توجه به وضعیت اقتصادی جذب کمک‌های خیرین بسیار سخت شده است و برای تکمیل فاز سوم 10 میلیارد تومان منابع مالی نیاز است همچنین اسکلت فاز چهارم و پنجم بیمارستان باهدف درمان بیماران در یک مجموعه زده شده است.
بیمارستان آیت‌الله خوانساری یکی از قطب‌های درمان سرطان در آینده می‌شود
بیمارستان آیت‌الله خوانساری ظرف کمتر از 18 ماه ساخته شد
وی افزود: در حال حاضر فاز سوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری بین 85 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، با بهره‌برداری از فاز سوم بیمارستان علاوه بر 4 اتاق عمل 60 تخت به ظرفیت بیمارستان افزوده می‌شود.
وی ادامه داد: تاسیسات فاز سوم نیاز با 800 متر مربع به عمق 7 متر نیاز به خاک برداری داشت که با همکاری شهرداری از فروردین تا پایان اردیبهشت خاک‌برداری به صورت رایگان انجام شد، پیشرفت فیزیکی ساختمان بین 85 تا 90 درصد است اما پیشرفت فیزیکی با تاسیسات حدود 65 درصد است.