خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیسی چگونه در سازمان ملل فرصت مظلوم نمایی به صهیونیست‌ها نداد؟

مهر | بین‌الملل | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 14:38
درحالی که َآشوب برخی در شهرهای ایران در کانون توجه رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفته، سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل از جهات گوناگون قابل‌تأمل است.
هولوكاست،فلسطين،رئيس،جمهور،ملل،سازمان،عباس،محمود،سخنان،آمريك ...

خلاصه خبر

به واسطه فضای ایجاد شده در رسانه‌های اروپایی در خصوص هولوکاست و تلقین برابری این مسئله با یهودستیزی، انکار هولوکاست به صراحت، تنها بازی در پازل رسانه‌ای صهیونیست‌ها برای مظلوم نمایی است.
تاریخ معاصر، ملتی مظلوم‌تر از فلسطین و ظالم تر از رژیم اشغالگر قدس به خود ندیده است.
رژیم صهیونیستی که بیش از ۷۰ سال آپارتاید، تجاوزگری و کشتار زنان و کودکان منطقه را در کارنامه سیاه خود دارد، بزرگ‌ترین زندان روی زمین را در غزه برپا کرده است و استمرار شهرک‌سازی و تصاویر شیون و گریه مظلومان فلسطینی در اثر غصب اراضی، منازل و مزارع آنان، و کشتار فرزندانشان، به همه نشان می‌دهد هفت دهه ظلم و اشغالگریِ اسرائیل گویا پایان ندارد.
در فلسطین مظلوم، ما به سیاست فلسطینِ واحد معتقدیم.
ماه گذشته محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در آلمان مهمان صدراعظم این کشور بود.
در کنفرانس خبری محمود عباس و صدراعظم آلمان خبرنگاری از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین می‌پرسد: آیا قصد دارید بابت عمل تروریستی نیروهای فلسطینی در کشتن ورزشکاران اسرائیلی در المپیک ۵۰ سال پیش پوزش بخواهید؟
من ۵۰ قتل عام دارم که اسرائیل مرتکب شد" ۵۰ قتل عام، ۵۰ کشتار … ۵۰ هولوکاست"!
سخنان محمود عباس خیلی زود سر و صدای زیادی در رسانه‌ها بپا کرد.
متهم اول در ابتدا شخص صدر اعظم بود که چرا به سخنان محمود عباس پاسخ نداده و با سکوت از آن عبور کرده است.
من از این اظهارات توهین‌آمیزی که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ایراد داشت، ناراحت هستم.»
رسیدگی عادلانه قضائی به جنایتی که رئیس جمهور سابق آمریکا به آن اعتراف کرده، خدمت به انسانیت است؛ تا از این ظلم که به ملت‌های منطقه شده است به نحوی دل‌های جراحت‌دیده از این ظلم تسلی پیدا کند.
رسیدگی عادلانه به جنایتی که رئیس جمهور سابق آمریکا به آن اعتراف کرده خدمت به انسانیت است تا از این پس ظلم زبون گردد و عدالت، سربلند باشد.
ما اجرای عدالت و محاکمه آمر و مباشر شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را از طریق یک دادگاه عادلانه تا حصول نتیجه قطعی دنبال خواهیم کرد.
سخنان رئیس جمهور در خصوص فلسطین، عدم اشاره صریح و نفی هولوکاست بواسطه ندادن فرصت مظلوم نمایی به صهیونیست‌ها و استفاده از دیپلماسی تصویری از نقاط قوت سفر رئیس جمهور کشورمان به سازمان ملل در سال ۱۴۰۱ بود.