سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

در اوج بازدارندگی هستیم/ اساس امنیت ما مردم هستند

مشرق | سیاسی | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 13:57
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ دفاع مقدس برای ما تعالیم ارزشمند، خلاقیت و شجاعت به همراه داشته و موجب شده است ما در عصر دوقطبی شرق و غرب در مقابل همه قدرت‌ها ایستادگی کنیم.
اسلامي،مقدس،نيروهاي،مسلح،دفاع،كشور،رئيس،فرهنگ،انقلاب،قاليباف ...

خلاصه خبر

رئیس قوه مقننه کشورمان تصریح کرد: خداوند بزرگ را شاکرم که در این ایام الله انقلاب اسلامی یعنی هفته دفاع مقدس توفیق دارم که در سواحل نیلگون خلیج فارس، در جمع شما عزیزان و همسنگران خودم، نیروهای مسلح مستقر در حوزه جنوب که افتخار آفریدند و امنیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را بیش از هر زمان دیگری در این منطقه برقرار کردند، حضور داشته باشم.
رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امروز نیروهای مسلح ما مظهر صلح و ثبات منطقه و پیام آور اقتدار ملی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و این موضوع باعث افتخار ما است.
رئیس قوه مقننه ادامه داد: امروز در جنوب غرب آسیا و در حوزه قفقاز و آسیای میانه، در مناطق سواحل مدیترانه و بخشی از آفریقا شاهد ناامنی و جنگ هستیم، لذا اگر امروز سایه امنیت بر کشور ما وجود دارد و ایران کشوری امن و پرقدرت است، به دلیل مجاهدت، اقتدار و قدرت نیروهای مسلح کشورمان است که ما به نقطه اوج بازدارندگی رسیده‌ایم و نیروهای مسلح می‌توانند از کیان کشور عزیزمان و آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کنند.
وی در همین زمینه افزود: دفاع مقدس یک دانشگاه بزرگ برای توسعه و عمق بخشی به انقلاب اسلامی بود و انقلاب اسلامی نه تنها مایه افتخار مسلمانان، بلکه مایه افتخار همه آزادگان شد.
ما هر کجا باشیم خدمتگزار مردم هستیم و امنیت پایدار و حوزه نفوذ ما این است که ما به مردم به مانند دوران دفاع مقدس برای ثبات در امنیت و پیشرفت اقتصادی کشور نیازمندیم و در این مسیر لازم است بعد از خداوند بزرگ، بر مردم تکیه کنیم و خدمتگزار و همراه مردم باشیم.
براساس این گزارش، این مراسم با شرکت ۱۴۴۴ فروند شناور سنگین، نیمه سنگین و سبک در قالب بسیج دریایی و یگان‌های برگزیده شناوری نیروی دریایی ارتش و سپاه و دریابانی فراجا در مجاورت سواحل خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس برگزار شد و یگان‌های برگزیده شناوری، هوایی، پیاده و محمول نیروهای مسلح و بسیج دریایی حضور داشته و همزمان با رژه شناوری، جنگنده‌های تیزپرواز نیروی هوایی ارتش و هوا فضای سپاه به اجرای رژه هوایی پرداختند.
در پایان این مراسم دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در جایگاه مهمانان، با جمعی از رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا دیدار و گفت وگو کرد.