سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ماه مهر درگیر قیمت‌های نجومی لباس مدرسه

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 13:41
قزوین- در حالی که برخی مدارس در استان قزوین تهیه و خرید لباس فرم جدید را برای دانش آموزان الزامی کرده اند، مسئولین آموزش و پرورش عنوان می کنند مشکلی برای استفاده از لباس سال‌های قبل نیست.
لباس،مدرسه،قيمت،پوشاك،مدارس،اوليا،مهر،انجمن،تومان،هزينه،تحصي ...

خلاصه خبر

کیفیت پایین لباس‌های مدرسه
نسرین محمدی یکی از متقاضیانی که در بین شلوغی فروشگاه لباس در صف ایستاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، می‌گوید: از طرف مدرسه برای خرید لباس پسرم به این فروشگاه آمدیم اما از شرایط موجود اصلاً راضی نیستم.
این مادر دانش‌آموز می‌گوید: جنس پارچه‌ای که برای دوخت لباس‌ها به کار گرفته شده اصلاً مناسب نبوده و پارچه از کیفیت خوبی برخوردار نیست و با توجه به اینکه این دانش‌آموزان پسر بچه هستند اگر بخواهند بااین لباس‌ها کمی در حیاط بازی کنند یقیناً لباس پاره می‌شود چراکه به نظر می‌رسد جنس پارچه از پلاستیک است.
وی اضافه می‌کند: از طرف دیگر با توجه به جنس پارچه بی‌کیفیت، قیمت لباس‌ها که شامل بلوز، شلوار و جلیقه است حدود ۴۸۰ هزار تومان است.
آرزو یکی دیگر از مراجعینی است که به همراه خواهر و مادر خود برای خرید لباس مدرسه آمده است.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت قیمت‌ها می‌گوید: خواهرم پایه نهم است و قیمت لباس برای او بسته به سایز لباس از ۴۸۰ هزار تومان آغاز می‌شود که البته این قیمت مانتو و شلوار است و قیمت مقنعه جدا حساب می‌شود اما سال‌های گذشته این طور نبود و قیمت مقنعه نیز با لباس محاسبه می‌شد ولی حالا حدود ۸۰ هزار تومان هزینه مقنعه است.
دانش آموزان می‌توانند از لباس سال‌های قبل استفاده کنند
وی در پایان می‌گوید: ما پیشنهاد داریم که طی سال‌های آینده هنرستان‌های ما برای تهیه پوشاک مدارس پای کار بیایند و دانش‌آموزانی که در رشته طراحی و دوخت تحصیل می‌کنند از ظرفیت فضای دولتی برای این کار استفاده کنند تا ما بتوانیم هزینه لباس مدرسه برای دانش‌آموزان را به حداقل برسانیم.
لباس فرم مدرسه و دوگانگی حاکم بین گفته‌های مدیران آموزش و پرورش و گفته‌های مسئولین مدارس نشان می‌دهد این حوزه نیازمند رسیدگی بیشتر است.