سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اجرای امینانه نیت واقفان در اردبیل

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 13:28
اردبیل- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: یکی از سیاست‌های اوقاف و امور خیریه اجرای امینانه نیت واقفان است تا توسعه فعالیت‌ها را در این حوزه شاهد باشیم.
موقوفات،اردبيل،موقوفه،استان،ستوده،اوقاف،تلاش،اعلام،احيا،تكلي ...

خلاصه خبر

حجت‌الاسلام ستوده از احیا و مرمت امامزاده‌ها و بقاع متبرکه در استان خبر داد و افزود: همه ۱۰۰ امامزاده و بقاع متبرکه در استان که نیاز به مرمت و بهسازی داشتند، مورد توجه قرار گرفته تا این مکان‌ها به یک فضا با کارکرد فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و دینی تبدیل شوند.
احیای موقوفه بیدستان قزوین به نفع اردبیل
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل اضافه کرد: با پیگیری‌های سه سال اخیر تلاش کردیم تا موقوفه بیدستان قزوین را که در موقوفات شیخ صفی‌الدین اردبیلی بود به نفع اردبیل با ۵۰ درصد منابع درآمدی بازگردانیم تا این استان از منابع این موقوفه بی‌بهره نماند.
حجت‌الاسلام ستوده از تعیین تکلیف موقوفه باتمان قلینج خبر داد و بیان کرد: بعد از ۶۵ سال دعوای اوقاف مراحل تعیین تکلیف این موقوفه در حال انجام است که امیدواریم با حکم صادر شده در اردبیل احیا شود.
حجت‌الاسلام ستوده افزود: ۵۲ مدرسه در اردبیل موقوفه است و ۳۰ مقوله بهداشتی نیز جز موقوفات به شمار می‌رود که با مدیریت متمرکز تلاش می‌کنیم این موقوفات را در مسیر درست احیا کنیم.