سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از فسادهای متوالی ۴ شهردار تا دستورات قضایی در پرونده مهسا امینی

مهر | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 11:34
اخبار قضایی و حقوقی در هفته ای که گذشت بیشتر حول محورهای روز از جمله رسیدگی به پرونده های مهمی چون مهسا امینی و فساد شهرداران بود.
پرونده،تهران،اميني،موضوع،رئيس،مرحومه،قضائي،مهسا،قضائيه،قوه،ر ...

خلاصه خبر

دستور ویژه محسنی اژه ای برای رسیدگی به پرونده مهسا امینی
رئیس قوه قضائیه در ادامه با تاکید بر پیگیری جدی موضوع فوق‌الذکر از ناحیه قوه قضائیه، اظهار کرد: قوه قضائیه موضوع جان‌باختن مرحومه امینی را با دقت و موشکافانه پیگیری خواهد کرد و این موضوع در دستور کار قرار دارد.
در این هفته همچنین علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران هم دستور و اظهار نظرهایی را راجع به پرونده مهسا امینی داشت وی در این رابطه از تشکیل پرونده قضائی در دادسرای تهران خبردادو گفت: برای مرحومه امینی پرونده‌ای در دادسرای تهران تشکیل شده است.
اعلام آخرین وضعیت پرونده فساد شهرداران سابق در برخی از شهرهای استان تهران هم دیگر خبر رئیس دادگستری تهران بود.
وی در این رابطه اعلام کرد: پرونده مرتبط با مفاسد مالی مسئولان سابق شهرداری و مرتبطین آنها در دادگاه کهریزک تشکیل شد و به لحاظ گستردگی فساد در این حوزه، این پرونده به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار گرفت.
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در اولین اظهار نظر اعلام کرد: هیچگونه آثاری از ضرب و جرح در ناحیه سر و صورت و آثار کبودی در اطراف چشم‌ها و شکستگی در قاعده جمجمه مشاهده نشده است.
مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران در مورد شبهات مطرح شده در مورد پرونده مهسا امینی گفت: با توجه به اینکه در فضای مجازی نسبت به اطلاع رسانی نادرست و غیر علمی در خصوص خروج خون از گوش‌ها، شکستگی قاعده جمجمه و صدمه به احشای داخلی بدن متوفی اقدام کرده بودند، باید اعلام کنیم که در معاینه ظاهری و کالبد گشایی هیچ گونه آثاری از ضرب و جرح در ناحیه سر و صورت و آثار کبودی در اطراف چشم‌ها و شکستگی در قاعده جمجمه، مشاهده نشده است.