خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نجیب میقاتی: هنوز توافقی در پرونده مرزبندی انجام نشده است- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 09:40
نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان ضمن درخواست کمک از جامعه بین المللی برای تسهیل روند انتخاب رئیس جمهور در این کشور گفت که هنوز توافقی در پرونده مرزبندی با فلسطین اشغالی انجام نشده است.
لبنان،پرونده،رئيس،جمهور،انتخاب،دريايي،اعلام،ميقاتي،مرزبندي،ت ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر دولت موقت لبنان که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک رفته اعلام کرد، جامعه بین‌المللی و همه کشورها باید تماس‌های لازم را برای تسهیل انتخاب رئیس جمهور جدید در لبنان برقرار کنند؛ چراکه راهکار حل بحران لبنان از انتخاب رئیس جمهور شروع می‌شود و لبنان نمی‌تواند بحران‌های بیشتری را تحمل کند.
نخست‌وزیر دولت موقت لبنان اظهار داشت، من هرگز از درخواست کمک برای لبنان دریغ نمی‌کنم و به ویژه در روابط با کشورهای عربی همواره باید این برادری و دوستی را در عمل ثابت کنیم تا منافع لبنان تامین گردد.
نخست‌وزیر دولت موقت لبنان در ادامه تصریح کرد،ما باید مشورت کنیم و هیچ‌کس نمی‌تواند به تنهایی تصمیم بگیرد.
آمریکا به پرونده مرزبندی لبنان و فلسطین اشغالی و لزوم حل آن اهمیت زیادی می‌دهد؛ البته نه به این دلیل که به دنبال کمک به لبنان است بلکه به دلیل بحران انرژی در ایالات متحده و اروپا و نیازی که این کشورها به گاز دریای مدیترانه دارند.