خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قالیباف: با اقتدار نیروهای مسلح در اوج بازدارندگی هستیم/ دشمن می داند اگر تهدید کند تهدید می شود- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 09:00
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دشمن می داند اگر تهدید کند تهدید می شود و اگر اقدام کند اقدام کرده و پاسخ می دهیم گفت: حرف ما این است که همه بی ثباتی و ناامنی زمانی از بین می رود که قدرت های فرا منطقه ای منطقه خلیج فارس را ترک کنند.
دفاع،مقدس،نيروهاي،اسلامي،كشور،مسلح،امنيت،انقلاب،دوران،امام،ف ...

خلاصه خبر

وی افزود: عزت، آزادی، افتخار و سربلندی فعلی کشور مدیون شهدا و امام راحل است و به همین منظور یاد شهدا و امام همام را تا همیشه تاریخ باید گرامی داشت.
قالیباف گفت: دفاع مقدس مقطع مهم و اثرگذاری در تاریخ کشور است، پس از پیروزی انقلاب دشمنان داخلی و خارجی تعابیر مختلفی داشتند آنها می‌گفتند ایران اسلامی نیاز به ارتش، تجهیزات نظامی و تشکیل سپاه ندارد اما چند ماه بعد شاهد تجاوز گسترده دشمن بعثی با حمایت شرق و غرب بودیم، آنها می‌خواستند انقلاب ما در نطفه خفه شود چرا که نمی‌خواستند در برابرشان یک ملت بیدار که در برابر استعمار و استکبار ایستاده بود قرار داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه بسیج تولید دوران دفاع مقدس است ادامه داد: دفاع مقدس برای کشور یک فرهنگ بزرگ و عظیم تولید کرد، با تکیه بر فرهنگ قرآنی و اهل بیت با همه وجود ارزش جهاد و شهادت را درک کردیم، دفاع مقدس یک دانشگاه و نعمت بزرگ برای انقلاب اسلامی بود و سبب عمق بخشی به انقلاب در درون کشور و در امت اسلامی شد و اکنون نیز به افتخار مسلمانان و آزادگان جهان تبدیل شده است.