سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افتتاح نمایشگاه بین المللی ایران پلاست/ ابلاغ سقف قیمت بازار برق

مهر | اقتصادی | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 08:52
افتتاح نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، ابلاغ سقف قیمت پیشنهادی انرژی در بازار برق و توافق نامه 200 میلیارد دلاری نوسازی دکل های حفاری از مهمترین اخبار حوزه آب و انرژی در هفته گذشته بود.
صنعت،شركت،ايران،پتروشيمي،برق،وزير،ملي،حفاري،نفت،صادرات،انرژي ...

خلاصه خبر

وزیر نفت در روز آغازین این نمایشگاه گفت: صادرات محصولات پتروشیمی از نظر وزنی و دلاری در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش شده است.
شاهمیرزایی با اعلام اینکه هم‌اکنون ۵۰۰ گرید انواع محصول پتروشیمی و پلیمری در داخل تولید می‌شود، افزود: بازار تأمین کالا، خدمات و تجهیزات صنعت پتروشیمی سالانه بیش از ۵ میلیارد دلار است و این صنعت طی ۱۰ سال آینده به ۷۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد.
پول حاصل از صادرات فراورده به لبنان وصول شده است
همچنین وزیرنفت در حاشیه این نمایشگاه درباره صادرات فرآورده‌های نفتی به لبنان نیز گفت: ما از پارسال تاکنون صادرات به این کشور داشته‌ایم و از آن زمان تاکنون پول حاصل از این صادرات به‌طور کامل دریافت شده است.
سقف قیمت پیشنهادی انرژی در بازار برق ابلاغ شد
محسن خجسته مهر، معاون وزیر نفت با هدف بررسی طرح‌ها و پروژه‌های صنعت نفت در استان خوزستان و توانمندی‌های شرکت ملی حفاری ایران راهی اهواز شد.
همچنین معاون وزیر نفت در سفر دیگری به سن پترزبوگ رویکردهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت شرکت ملی نفت ایران در رابطه با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعت نفت را در مجمع بین‌المللی گاز سن‌پترزبورگ (SPIGF) تبیین کرد.