خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وسایل بازی کودکان در پارک های "شهرکرد" استاندارد نیست- اخبار چهارمحال و بختیاری - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 08:32
مدیرکل استاندارد استان چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه برخی وسایلی که در پارک ها برای بازی کودکان در نظر گرفته شده استاندارد نیست و شهرداری شهرکرد هم با توجه به نامه نگاری های صورت گرفته، واکنشی نشان نداده است.
استاندارد،سازمان،كيفيت،استان،آموزش،همكاري،استانداردسازي،چهار ...

خلاصه خبر

مدیرکل استاندارد استان چهارمحال و بختیاری با تاکید براینکه باید جامعه بر روی استاندارد‌ها حساس باشند، ییان داشت: متاسفانه عدم اطلاع رسانی دقیق و درست توسط رسانه‌ها در مورد استاندارد موجب فاصله بین رسانه و سازمان استاندارد شده است و در نتیجه مردم با این مقوله غریبه هستند.
برخی سازمان‌ها و ادارات خود را ملزم به استفاده از استاندارد نمی‌بینند
سازمان استاندارد فاقد بودجه
مدیرکل استاندارد استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: متاسفانه برای سازمان استاندارد بودجه در نظر گرفته نشده است و این موجب شده کسانی که در این سازمان مشغول به کار هستند چندین وظیفه را برعهده گیرند که این کار را مشکل می‌کند، بنابراین اگر به دنبال مطرح شدن در دنیا و خرید کالای ایرانی هستیم باید استاندارد را مقوله اصلی کالاهای ایرانی در نظر گرفت.
مدیرکل استاندارد استان چهارمحال و بختیاری افزود: مدتی پیش، کشتی صبا در شهربازی پارک ملت شهرکرد به دلیل اینکه مشمول استاندارد نبود تعطیل شد در حالی که جان بسیاری از افراد در صورت عدم ورود سازمان استاندارد به این مسئله به خطر می‌افتاد بنابراین باید برای فرزندان این استان شهربازی‌ها را استاندارد کرد تا جان آن‌ها حفظ شود.
وی بااشاره به هدف سازمان استاندارد یعنی وارد شدن سازمان استاندارد به تمام زمینه‌های خدماتی، مطرح کرد: باید سازمان استاندارد در حوزه گردشگری، رستوران‌ها، هتل‌ها، مدارس و...