خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

لزوم حصارکشی حریم ریلی شریفیه قزوین برای حفاظت از جان مردم- اخبار قزوین - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 08:32
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمان پاک سازی حریم راه آهن از ساخت وسازهای غیرمجاز باید یک حصار برای حفاظت از جان شهروندان شریفیه به ویژه کودکان دور ریل های راه آهن کشیده شود.
خط،شهر،حريم،استان،ايجاد،قزوين،مسكوني،منطقه،غيرمجاز

خلاصه خبر

سیاهکلی ادامه داد: اینکه حاشیه‌نشینی خطرناک در کنار خط راه‌آهن شریفیه را رسانه‌ای نکنیم، به معنای حل مسئله نیست و حداقل کار این است که تا پاک‌سازی حریم راه‌آهن از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و انتقال واحدهای مسکونی به منطقه‌ای ایمن، یک حصار برای حفاظت از جان شهروندان شریفیه به ویژه کودکان دور ریل‌های راه‌آهن کشیده شود تا امکان برخورد با قطار از بین برود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه بر ضرورت ایجاد اداره‌کل راه‌آهن در استان قزوین تأکید کرد و گفت: در حال حاضر به دلیل نبود دستگاه متولی برای حوزه راه‌آهن استان قزوین شاهد عدم توسعه این بخش در استان به ویژه در مناطق خارج از استان هستیم که باید با پیگیری اداره‌کل راه و شهرسازی شاهد استقرار یک اداره‌کل راه‌آهن در قزوین باشیم.