خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 12 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

این مواد غذایی نباید قبل از پخت شسته شوند

مشرق | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 05:41
اغلب افراد معمولا قبل از پختن غذا اقدام به شستن تمام مواد غذایی می کنند، در حالی که شستن برخی مواد غذایی قبل از پخت اشتباه است و عوارضی را به همراه دارد.
شستن،مرغ،غذايي،مواد،گوشت،آب،برنج،بشوييد،شستشو،آشپزخانه،نتيجه ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، حتما می دانید که شستن بعضی از مواد غذایی قبل از پخته شدن ضروری است و از مسمومیت غذایی جلوگیری می کند اما شاید تا به حال نمی دانستید که بعضی از مواد غذایی هستند که قبل از پخت هرگز نباید شسته شوند ، البته داخل سینک ظرفشویی .
تخم مرغ
بعضی از افراد عادت دارند که قبل از پخت پاستا آن را زیر شیر آب می شویند اما شستن پاستا باعث می شود که نشاسته آن از بین برود.
پس بهتر است که آن را زیر آب شستشو ندهید.
البته شستن برنج قبل از پخت، بستگی به عوامل مختلفی دارد.
پس قبل از شستن برنج به نوع آن توجه کنید.
مرغ
شستن مرغ خام داخل سینک ظرفشویی باعث پراکنده شدن باکتری ها در کل آشپزخانه می شود و حتی ممکن است این باکتری ها روی سطوح کابینت آشپزخانه هم بنشینند.
اگر تصمیم به شستن مرغ دارید بهتر است آن را در شرایط کنترل شده بشویید، به عنوان مثال میتوانید آن را در حیاط یا فضایی به دور از آشپزخانه شستشو دهید.
شستن ماهی خام می تواند خطرات مربوط به شستن گوشت بوقلمون یا همان مرغ را در سینک ظرفشویی داشته باشد.
گوشت قرمز
گوشت بوقلمون
در غیر این صورت لازم به شستن گوشت خام بوقلمون نیست.
علت آن هم پخش شدن جرم ها و آلودگی ها در کل آشپزخانه است پس اگر نمیتوانید بدون شستن، این گوشت را مصرف کنید نکات ذکر شده برای مرغ را رعایت کنید.
حتما با خود می گویید مگر می شود این مواد غذایی را بدون شستن مصرف کرد ؟