خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دستگیری یک پرسپولیسی و انتظار 12 ساعته برای خداحافظی با یک جنازه/ کپی‌کاری ناشیانه باشگاه ایرانی

فارس | ورزشی | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 05:12
در مهم‌ترین اتفاقات جنجالی هفته گذشته ورزش دفاع پدر از پسر قهرمانش و کپی ناشیانه یک باشگاه ایرانی از روی برنامه‌های منچستریونایتد را شاهد بودیم.
فدراسيون،فوتبال،ايران،بازي،پرسپوليس،تيم،ساحلي،كميته،طارمي،با ...

خلاصه خبر

* حکم بازداشت مهاجم اسبق پرسپولیس صادر شد
دیوید بکام، ستاره سابق فوتبال انگلیس در مراسم تشییع جنازه ملکه شرکت کرد و برای دیدن پیکر او در تابوت دوازده ساعت در صف منتظر ماند.
جالب اینجا است که بکام حاضر شد برای شرکت در این مراسم دوازده ساعت در صف منتظر بماند.
ولی شنیدن داستان‌ها و خاطرات کسانی که در صف ایستاده بودند برای من باارزش بود.
* ادامه ماجرهای ویلموتس و فوتبال ایران!
فیفا خواستار توضیح فدراسیون فوتبال درمورد چگونگی تسویه حساب با مارک ویلموتس شد.
پزشک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: متاسفانه بازیکن خارجی پرسپولیس در تمرین روز یک شنبه از ناحیه چهار سر ران آسیب دید و چند هفته در اختیار تیم نخواهد بود.
مهاجم ایرانی که با زبان انگلیسی صحبت می‌کرد، گفت: پای چپ من زیر پای ویتسل بود.
فارس: خیلی جالب است که داوران فوتبال اروپا با وجود داشتن VAR نمی‌توانند حرکت‌ها درست طارمی را در گرفتن پنالتی هضم کنند!
با اشتباه تایلندی‌ها و سخت‌گیری ناظر فنی تور آزاد ساحلی سامیلا به‌رغم اعلام سیدبندی، از شرکت تیم‌های ملی ساحلی ایران در این مسابقات جلوگیری شد.
بیست و یکمین دوره تور آزاد والیبال ساحلی سامیلا از 30 شهریور تا سوم مهرماه در شهر سانخولای تایلند برگزار می‌شود و با وجود اینکه شرکت در این مسابقات در برنامه کاری کمیته ساحلی فدراسیون والیبال نبود، تایلندی‌ها درخواست کردند با توجه به این‌که والیبال ساحلی ایران از قدرت‌های آسیا محسوب می‌شود، نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها شرکت کنند.
بر این اساس کمیته ساحلی فدراسیون با برگزاری یک کمپ آمادگی در زمین‌های ساحلی فدراسیون والیبال دو تیم به این رقابت‌ها اعزام کرد و ساحلی بازان کشورمان روز گذشته وارد محل برگزاری مسابقات شدند و صبح امروز از سوی کمیته برگزاری مسابقات دو تیم ایران در جدول اصلی قرار گرفتند.
اما پس از مدتی کریستادا پاناسری عضو و مسئول هماهنگی کمیته ساحلی کنفدراسیون آسیا و رئیس کمیته فنی تور سامیلا به فدراسیون والیبال ایران اعلام کرد که به دلیل عدم هماهنگی فدراسیون تایلند با رئیس کمیته ساحلی آسیا و مسئولین برگزاری مسابقات درخصوص دریافت تاییدیه حضور تیم‌های ایران در این رقابت‌ها، ایرانی‌ها امکان شرکت در این مسابقات را ندارند.
این درحالی بود که ایران از ابتدا قصد حضور در این مسابقات را نداشت اما به درخواست تایلند و کنفدراسیون والیبال آسیا بعد از پایان مهلت قانونی ثبت‌نام درخواست داد و میزبان قول داده بود که مشکلی برای حضور نمایندگان ایران بوجود نیاید.
* کپی ناشیانه باشگاه ایرانی از برنامه‌های منچستریونایتد؛ در ورزشگاه مشروبات الکلی سرو می‌کنیم!
سال گذشته، به دلیل تشکیک کنفدراسیون نسبت به مدارک باشگاه‌های ایران، میزان حساسیت AFC بالا رفته و تصمیم به بررسی عمیق‌تر و دقیق‌تر این مدارک می‌گیرد.
آن‌ها با کپی کردن برنامه‌های حرفه‌ای باشگاه منچستریونایتد، قصد دارند سر کنفدراسیون را شیره بمالند.
مسئولان باشگاه مذکور که ظاهرا حتی به طور دقیق متن و نقشه حرفه‌ای‌سازی را مطالعه نکرده‌اند، آن را روی سایتی که مربوط به این کار است، قرار می‌دهند.
در این سایت تمام مدارک بارگذاری و کنفدراسیون فوتبال به بررسی آن‌ها می‌پردازد.
مثلا در جایی از متن نوشته شده: «باشگاه منچستر یونایتد با صرف هزینه برای فوتبال پایه خود، قصد دارد تا سرمایه‌سازی کند...» در جای دیگری از متن، باز هم نام منچستر به‌چشم می‌خورد و این چند بار در متن تکرار می‌شود.
جام جم در این باره نوشت؛ آنها، اما زمانی شگفت‌زده می‌شوند که آیتم مربوط به فروش مشروبات الکلی را در نقشه حرفه‌ای‌سازی باشگاه ایرانی می‌بینند.
باشگاه منچستر در بخشی از طرح خود که مربوط به طرفداران است، اشاره به فروش مشروبات الکلی در ورزشگاه می‌کند و توضیح می‌دهد غرفه‌های فروش در کجای ورزشگاه قرار دارند و پیش از مسابقات از چه ساعتی فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
باشگاه ایرانی که گزارش کپی‌شده را حتی مطالعه نکرده، این را هم از قلم می‌اندازد و برای کنفدراسیون ارسال می‌کند!
خبر که به گوش مسئولان فدراسیون می‌رسد، بهت‌زده می‌شوند و به انتقاد از مسئولان باشگاه مذکور می‌پردازند: آبروی ایران را بردید.
القصه دست باشگاه رو می‌شود و شرکت آلمانی هم که مسئول ممیزی‌هاست، به کنفدراسیون اعلام می‌کند مدارک مشکل دارند و نمی‌توانند مجوز بگیرند.
کنفدراسیون هم به‌راحتی روی نام این باشگاه و باشگاه‌های دیگر ایرانی خط قرمز می‌کشد و رای به حذف‌شان می‌دهد.
فارس: به نظر می رسد باشگاه های ما به جز اینکه فقط امکانات و سخت‌افزار و نرم افزار و دانش مدیریت دارند حتی در امر کپی کاری و ترجمه هم با مشکلات اساسی روبه رو هستند.