خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 03 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پوتین: غرب از تمام خطوط قرمز روسیه عبور کرده است/ به زودی در تمام مناطق تصرف شده جنوب و شرق اوکراین همه پرسی پیوستن به روسیه برگزار خواهد شد +نقشه و تصاویر

مشرق | بین‌الملل | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 23:53
باید به شما یادآوری کنم که روسیه یک کشور هسته‌ای است و سلاح‌های هسته‌ای پیشرفته‌تری در مقایسه با ناتو دارد و اگر تمامیت ارضی ما تهدید شود، از آن استفاده خواهیم کرد؛ من دروغ نمی گویم.
روسيه،اوكراين،كشور،غرب،نظامي،جنگ،جزئي،ناتو،بسيج،تهديد،نيروها ...

خلاصه خبر

_ غرب روسیه را با سلاح‌های هسته‌ای تهدید می‌کند، باید به شما یادآوری کنم که روسیه یک کشور هسته‌ای است و سلاح‌های هسته‌ای پیشرفته‌تری در مقایسه با ناتو دارد و اگر تمامیت ارضی ما تهدید شود، از آن استفاده خواهیم کرد؛ من دروغ نمی گویم.
برخلاف روزهای نخست جنگ در اوکراین، حال حمایت غرب و ناتو از ارتش اوکراین برای دفاع این کشور از خاکش نیست، بلکه سمت و سوی یک نبرد فرسایشی طولانی مدت به خود گرفته است تا با ارسال تدریجی سلاح به این کشور، بیشترین خسارت ممکن به قوای انسانی و تجهیزاتی ارتش روسیه وارد شود.
کرملین به خوبی می‌داند که سربازان روسی در واقع در خط مقدم و سنگرهای مقابله با پیمان ناتو مشغول مبارزه هستند و شکست این کشور در اوکراین به معنای پایان توازن تسلیحاتی متعارف میان روسیه و اروپا و آغاز دوران برتری یکطرفه غرب خواهد بود.
روسیه اگرچه همچنان به لطف داشتن زرادخانه بزرگی از تسلیحات اتمی، قادر به تضمین امنیت ملی خود در شرایط تهدید نظامی از سوی دشمن خواهد بود، اما در صورتی که به هر دلیلی در کنترل مناطق راهبردی تصرف شده در جنوب و شرق اوکراین ناکام باشد یا تهدید نظامی متعارف جدیدی در مرزهای خود روبرو خواهد شد و با توجه به پیوستن قریب الوقوع دو کشور سوئد و فنلاند به ناتو، در مقایسه با شرایط پیش از آغاز جنگ در اوکراین، بایستی خطوط دفاعی خود را به طول چند هزار کیلومتر دیگر افزایش دهد؛ آنهم در شرایطی که این کشور متحمل تلفات انسانی و تجهیزاتی قابل توجهی شده و در کوتاه مدت قادر به جبران آنها نخواهد بود.