خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 03 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مسئولان البرز نگاهی ویژه به مؤسسه رازی داشته باشند

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 23:30
کرج- مدیر تحقیق و توسعه موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به استقرار موسسه رازی در شهر کرج خواستار نگاه ویژه مسئولان استان به این مجموعه شد.
رازي،مؤسسه،واكسن،داخل،بيني،اشاره،عنوان،استنشاقي،بني،هاشمي،تح ...

خلاصه خبر

بنی هاشمی، با اشاره به مقالات متعددی که در مجلات معتبر جهانی درباره واکسن‌های استنشاقی منتشر شده است، یادآور شد: مجله «لانست» به عنوان معتبرترین مجله پزشکی جهان، از واکسن رازی کووپارس به عنوان یکی از ۱۲ کاندید واکسن استنشاقی علیه کووید ۱۹ و جزو اولین واکسن‌های داخل بینی است که مطالعات بالینی را انجام داده، نام برده؛ یا در مقاله‌ای دیگر، نامی از کشوری مانند آمریکا در بین سازندگان واکسن‌های داخل بینی دیده نمی‌شود در حالی که از کشورمان اسم برده شده و نشان می‌دهد جز اولین‌ها بوده و مطالعاتش به پایان رسیده است.
مدیر تحقیق و توسعه R&D مؤسسه رازی ادامه داد: در مجلاتی مانند ساینس و نیچر نیز که بیشترین ارجاع به این نشریات می‌شود، نام واکسن رازی کووپارس به عنوان محصولی از کشور ایران که در مؤسسه رازی مستقر در شهر کرج ساخته شده، اشاره شده و گزارش این مقالات درباره وضعیت واکسن‌های استنشاقی جهان نشان می‌دهد، واکسن رازی کووپارس در ردیف اولین واکسن‌های داخل بینی است که مطالعات را انجام داده است.