خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 14 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نماینده ولی فقیه در کردستان: حساب معترضان از تجزیه طلبان حاضر در تجمعات جداست- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 22:56
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: معترضان در تجمعات اخیر شهرستان های استان تجزیه طلب نیستند بلکه معترض هستند.
كردستان،استان،نماينده،مهسا،تجمعات،اميني،بنده،خانواده،مشكلات، ...

خلاصه خبر

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با اشاره به تجمعات اخیر تصریح کرد: حساب معترضان از تجزیه‌طلبانی که در تجمعات هستند جداست.
اهانت و آتش‌زدن اموال‌عمومی در پوشش اعتراض قابل قبول نیست
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان تاکید کرد: پیشنهاد می‌شود معترضان، اعتراض خود را به‌دور از ساختارشکنانه و بدون شیشه شکستن و اهانت کردن، بلکه در قالب یک بیانیه و اعتراض مسالمت‌آمیز بیان کنند و می‌توان یک محلی را هم برای این کار انتخاب کرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه همه دختران و پسران شیعه و سنی، فرزند نظام هستند تصریح کرد: حاکمیت باید در جریان پرونده مرگ مهسا امینی پای کار بیاید و از خود دفاع کند.
پیگیر آزادی بازداشت‌شدگان تجمعات اخیر کردستان هستم
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان افزود: در جریان تجمعات اخیر چندین نفر از نیروهای انتظامی در بیمارستان بستری هستند و وضعیتشان خوب نیست و در حال اعزام‌ به تهران هستند اما متاسفانه کسی اینها را نمی‌بیند.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با ذکر اینکه برای اعتلای دین و علم تلاش‌های زیادی صورت گرفته و سر زدن و تکریم ماموستایان نیز در همین راستا است، خاطرنشان کرد: در سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان اعتبارات خوبی به سه مدرسه علوم دینی در سنندج، سقز و بانه اختصاص یاقته که امیدواریم در صورت تخصیص این‌پروژه‌های نیمه‌تمام تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.
حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی از تلاش برای افزایش تخصیص حقابه استان کردستان به ویژه سد تالوار بیجار خبر داد و بیان داشت: دولت وعده کرده که آب سد آزاد به‌زودی وارد تصفیه‌خانه سنندج شود و تا تابستان سال آینده نیز به قروه و دهگلان خواهد رسید.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه رسانه‌ها مشکلات مردم و استان را رصد و واقعیت‌ها را بیان کنند، افزود: انتظار می‌رود یا عدالت و انصاف رسانه‌ها کار را جلو برده و با اخبارشان جامعه را تحریک نکنند.
به گفته وی، رسانه استان کردستان باید بومی‌سازی و تقویت شود تا رسانه‌های معاند نتوانند بر ما غلبه کنند.