خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اجاره نشینی، شایسته اداره اوقاف اردبیل نیست- اخبار اردبیل - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 20:54
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: اوقاف اردبیل بعد از سالیان سال ساختمان اداری ندارد که این یک ضعف اساسی است و متاسفانه اقدامات لاک پشتی در این زمینه مشهود است.
اوقاف،اردبيل،ستوده،موقوفات،استان،فرهنگي،وقف،خيريه،امور،زمينه ...

خلاصه خبر

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل تصریح کرد: اصلی‌ترین وظیفه این اداره این است که از انحراف در هزینه که بزرگ ترین مشکل بوده و سرمایه اجتماعی را از بین می‌برد جلوگیری کند و در این راستا با توجه به این که بنای کارهای اداره اوقاف بنای مجموعه براساس کارهای درست و صادقانه و امینانه است و پایه وقف برهمین اساس اتفاق می‌افتد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با بیان اینکه برخی زمین‌های موقوفه تبدیل به فضای سبز، آموزشی و ورزشی و خیابان شده است و این در صورتی که وقف و موقوفه باید در جای مناسب استفاده شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل خاطرنشان کرد: در حال حاضر عدم مدیریت متمرکز و جزیره‌ای عمل کردن مشخص است و در حالی که اوقاف اداره‌ای مستقل نیست و باید با ادارات مربوطه همکاری داشته باشند تا تعیین تکلیف برای توسعه شهری و شهرسازی رقم بخورد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: امسال 200 درصد ثبت نام قرآنی نسبت به گذشته افزایش یافته است به طوری که سال گذشته 375 نفر شرکت کننده داشتیم و 1117 نفر امسال شرکت کننده داریم.
وی تصریح کرد: اوقاف اردبیل بعد از سالیان سال ساختمان اداری ندارد و در مکان موقوفه خدمت‌رسانی می‌کنیم چرا که اداره اوقاف ساختمانی مستقل ندارد و برای این مکان اجاره پرداخت می‌‌شود که این یک ضعف اساسی است و متاسفانه اقدامات لاک پشتی در این زمینه مشهود است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در پایان گفت: اوقاف استان در تمام مجموعه‌های مربوط به کارهای فرهنگی ورود پیدا کرده و اگر اداره اوقاف حمایت نکند بی‌شک با مشکل مواجه می‌شویم که از جمله می‌توان به تسهیل فرهنگ ازدواج و جهیزیه، آزادی زندانیان و بسیاری از امورات فرهنگی و خیرخواهانه و کمک به معلولان و سالمندان اشاره کرد.
ستوده افزود: در برگزاری نمایشگاه عملکرد مجموعه کارکردهای وقف ورود پیدا می‌کنیم تا نقش این مجموعه به صورت مشخص و محرز شناخته شود که هفتم مهرماه تا 11 مهرماه واگذاری کار بقعه شیخ صفی به اوقاف استان محقق خواهد شد.