سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ایجاد ۲۸ شعبه تخصصی سرقت در البرز

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 20:18
کرج- رئیس کل دادگستری البرز با اشاره به ایجاد ۲۸ شعبه تخصصی سرقت در استان گفت: ایجاد این شعب در همه حوزه‌های قضائی استان یکی از مصوبات نشست پیشین شورای پیشگیری از وقوع جرم بود.
استان،سرقت،البرز،پيشگيري،كاهش،جرم،وقوع،درصدي،دادگستري،انتظام ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز در سال جاری با حضور رئیس کل دادگستری، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرج، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، فرمانده انتظامی استان و رؤسای پلیس‌های تخصصی، مدیران کل دستگاه‌های عضو در محل دادگستری کل استان البرز برگزار شد.
در این نشست حسین فاضلی هریکندی با تاکید بر اینکه پیشگیری از وقوع جرم الزام قانونی است که وظایف متعددی را بر عهده دستگاه‌های مختلف قرار داده است، گفت: تشکیل قرارگاه‌های مختلف در استان البرز هرچند دستاوردهایی بسیاری داشته است ولی نافی مسئولیت‌های شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز نیست.
کاهش سرقت مستوجب تعزیر
وی در ادامه با اشاره به بررسی‌های تخصصی از زندانیان در استان البرز که توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان انجام شده است بیان کرد: طبق این داده‌ها که حاصل مصاحبه و پرسشنامه از بیش از هزار زندانی است ۵۲ درصد زندانی با جرم سرقت، قبل از ارتکاب جرم بیکار بوده‌اند.
وی افزود: این بررسی‌ها نشان می‌دهد که مشکلات مادی ۴۲ درصد و اعتیاد ۳۴ درصد بر وقوع جرم مؤثر هستند یعنی ۷۶ درصد سرقت‌ها، ریشه در مشکلات اقتصادی و اعتیاد دارند.