خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جزئیاتی از گزارش پزشکی قانونی، اورژانس و فراجا درباره پرونده مهسا امینی به مجلس

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 19:41
جلسه دیروز کمیسیون شوراهای مجلس با حضور نمایندگانی از پزشکی قانونی، نماینده اورژانس، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ برای بررسی پرونده فوت مهسا امینی برگزار شد. جزئیات این جلسه به روایت زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس را در این گفت‌وگو بخوانید.
پزشكي،اميني،مجلس،خانم،ارائه،پرونده،قانوني،مغز،نماينده،جراحي، ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به روند رسیدگی به پرونده مهسا امینی گفت: روز گذشته (سه شنبه ۲۹ شهریور) در کمیسیون شوراهای مجلس نشستی را با حضور نمایندگانی از پزشکی قانونی، نماینده اورژانس کشور، فرمانده محترم نیروی انتظامی تهران بزرگ و همکاران آنها و نمایندگانی از کمیسیون‌های مختلف مجلس درباره این پرونده داشتیم.
فیلم کامل حادثه یعنی از زمانی که خانم امینی وارد ساختمان وزراءمی‌شود تا زمانی که از هوش می‌رود و همچنین مراحل احیای قلبی و ریوی خانم امینی هم برای نمایندگان به نمایش گذاشته شد.
این نماینده مجلس افزود:‌ همچنین در این جلسه فیلم کامل توضیحات افرادی که در ون پلیس همراه خانم امینی بودند و در ادامه در ساختمان وزرا هم حضور داشتند نمایش داده شد و نمایندگان، شرح دخترانی را که در ماشین ون از شرایط خانم امینی ارائه دادند، به عنوان یک سند مطلع شدند.
وی ادامه داد: همچنین یک کمیته پزشکی با حضور نماینده‌ای از سازمان نظام پزشکی، پزشکی قانونی، انجمن جراحان مغز و اعصاب که یک نهاد غیر دولتی است و همچنین اعضایی از انجمن قلب و عروق شکل گرفته و پزشکان متخصص در این کمیته حضور دارند و موارد پزشکی را بررسی می‌کنند و بنا است گزارش‌ها را گام به گام به مردم شریف ایران ارائه بدهند.
این نماینده مجلس در تشریح جزئیات جلسه دیروز کمیسیون شوراها گفت: در جلسه دیروز مطرح شد که خانم مهسا امینی ساعت ۱۹:۲۵ وارد ساختمان وزار شدند.
در سی‌تی اسکن خانم مهسا امینی طبق گزارش پزشکی قانونی آثاری از خون‌ریزی داخل مغز و اطراف پرده‌های مغز دیده نشده است.
این عمل جراحی از ناحیه گیج‌گاه صورت گرفته که بعد از جراحی علائم دیابت بی‌مزه، تیروئید و کاهش کورتیزول داشتند که با درمان‌های هورمونی تحت درمان بودند.
آقای دکتر شیروانی نائب رئیس جامعه جراحان مغز و اعصاب هستند که شرح جراحی را ایشان از صداوسیما اعلام کردند.
الهیان افزود: جای تعجب دارد که چرا پدر ایشان در مصاحبه‌ها اعلام کردند که دخترم سابقه بیماری نداشته است.