سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

لزوم حفاظت از درخت تنومند زیست‌بوم فناوری و نوآوری

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 19:41
سرپرست معاونت علمی و فناوری گفت: اگر به حکمرانی دانش بنیان‌ها و نخبگان برسیم می‌توانیم به توسعه علمی و فناورانه کشور امیدوار شویم.
فناوري،كشور،علمي،معاونت،جمهوري،رياست،نوآوري،ستاري،اقتصاد،ملي ...

خلاصه خبر

روح الله دهقانی فیروزآبادی سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نخستین جلسه شورای معاونان، گفت: افراد زیادی برای جریان سازی و تقویت علم و فناوری در کشور تلاش کردند.
اگر بخواهیم از ۲ نفر به عنوان اثرگذارترین افراد در توسعه گفتمان علم و فناوری در کشور نام ببریم ابتدا و در راس آن باید به مقام معظم رهبری اشاره کنیم که تلاش بی وقفه‌ای در این حوزه داشته و دارند و سیاست گذاری‌های کلانی در این زمینه به عنوان یکی از اصلی‌ترین خط‌های جریان‌های فکری و عملی در این حوزه داشتند و رصد و حمایت ویژه‌ای از حرکت علمی و فناوری کشور دارند.
وی افزود: در طول این سال‌ها که افراد متعدی سکاندار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را عهده دار بودند؛ هیچ کدام به اندازه دکتر ستاری در ترویج گفتمان علم و فناوری در میان مردم و مسولان اثرگذار نبودند و امروز این تلاش‌ها منجر به این شده که همه یک صدا اعتقاد دارند علم و فناوری کلید حل مشکلات کشور است.
اگر به حکمرانی دانش بنیان‌ها و نخبگان برسیم می‌توانیم به توسعه علمی و فناورانه کشور امیدوار شویم.
باید به این باور برسیم که مسایل کشور زمانی رفع می‌شود که حمکرانان و تصمیم گیران کشور از میان نخبگان و سرآمدان علمی انتخاب شوند.
انتظار داریم معاونت علمی و فناوری برنامه ریز و سیاستمدار دیپلماسی علم و فناوری و صادرات شرکت‌های دانش بنیان باشد.
ستاری با تاکید بر ضرورت همراهی همه بخش‌ها با فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان عنوان کرد: توسعه و رونق این زیست‌بوم بیش از هرچیز نیازمند یک تحول فرهنگی است که با همراهی و هم دلی تمامی بخش‌ها، باور به اهمیت و ضرورت شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق با حمایت‌های عملی محقق می‌شود.