خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استاندار مرکزی: فعالیت های دولت الکترونیک رضایت بخش نیست- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 19:13
استاندار مرکزی گفت: اقدامات متعددی در حوزه دولت الکترونیک انجام شده است ولی به سرانجام رضایت بخش نرسیده است.
استان،دولت،خدمت،دستگاه،ارزيابي،درصد،الكترونيك،مركزي،مديريت،ت ...

خلاصه خبر

" نوربخش عسگری" رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت میز خدمت در سفر ریاست جمهوری به استان اظهار داشت: در سند تحول دولت مردمی مبحث چهارم مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات است و تحول دیجیتال را به عنوان نشانگرهای مطلوب و چرخش‌های تحول آفرین را دستگاه‌های اجرایی در توسعه دولت الکترونیک ذکر کرده است.
وی افزود: ضعف در حکمرانی داده‌ها و خدمات دولت هوشمند به عنوان چالش اساسی، ناهماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط برای استقرار دولت هوشمند به عنوان عامل چالش و یکپارچه‌سازی نظام حکمرانی دولت هوشمند از چالش‌های دولت الکترونیک است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی تصریح کرد: راهکارهای ارائه شده در سند تحول مردمی ایجاد سکوی ارائه خدمات یکپارچه دولت هوشمند و خودکاربری نمودن حداکثر خدمات با الزام تمامی دستگاه‌های خدمات رسان به ارائه خدمات دولت بر بستر شبکه‌ملی اطلاعات، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای احراز اصالت مدارک و اسناد به منظور عدم دریافت مدارک در زمان مراجعه به دستگاه، توسعه امضاء الکترونیک، ایجاد نظام پایش و نظارت بر کیفیت خدمات دولت هوشمند و ارزیابی رضایتمندی کاربران و ارتقای قابلیت تحلیل داده‌های باز و حجیم در دستگاه‌های اجرایی برای شناسایی مسائل عمومی و تصمیم سازی از اقدامات مورد نظر است.
عسگری با اشاره به وضعیت استان در خدمات بستر دولت الکترونیک عنوان کرد: تعداد 47 دستگاه مورد ارزیابی قرار گرفته، 2343 خدمت احصا شده، 2189 خدمت ارزیابی شده، 493 خدمت حضوری، 331 خدمت ترکیبی(حضوری و غیرحضوری)، 706 خدمت الکترونیکی، 659 خدمت عدم قابلیت ارائه در میز خدمت به دلیل ماهیت است اما 1404 خدمت قابلیت اجرایی دارد و در مجموع 706 خدمت در استان به طور کامل الکترونیکی شده است و حدود 50.3 درصد باید دستگاه‌های استان ملزم به اجرای خدمات الکترونیک شوند.