خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 03 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

زیر ساخت های موجود در شهرستان آستارا نیازمند تقویت است

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 18:59
آستارا- فرماندار آستارا با اشاره به اینکه زیرساخت های این شهرستان نیازمند تقویت است، گفت: توجه به این بخش برای رونق بیشتر تجارت خارجی بسیار مهم است.
آستارا،شهرستان،صادرات،بحران،مديريت،اشاره،روستاهاي،رضايي،تردد ...

خلاصه خبر

رضایی پور با بیان اینکه ۸۵ درصد صادرات استان گیلان از مرزهای سه گانه آستارا صورت می‌گیرد، افزود: توسعه زیرساخت‌های اقتصادی شهرستان برای رونق بیشتر تجارت خارجی بسیار مهم است.
وی گفت: با توجه به اینکه آستارا مرکز صادرات و کریدور شمال-جنوب است، تردد کامیون‌ها یکی از بحران‌های این شهرستان است که برآورد می‌شود به زودی تردد روزانه یک هزار دستگاه کامیون با هدف صادرات به کشورهای مشترک المنافع را شاهد باشیم.
فرماندار آستارا با اشاره به اینکه شاخص گازرسانی در شهرستان آستارا با تلاش‌های صورت گرفته به حدود ۹۸ درصد رسیده است، افزود: تنها در روستاهای مشند و حوزه بهارستان مشکلاتی داریم از جمله اینکه با رسیدن گاز به آن منطقه، سوخت‌رسانی متوقف شده است که با توجه به نزدیکی فصل سرما تلاش داریم تا با کاهش سخت‌گیری‌ها مجوزهای لازم صادر شود و روستاییان از نعمت گاز برخوردار شوند.