سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی ۶۰ برابر شد/ تولید ۵۰۰ گرید محصول

فارس | اقتصادی | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 17:53
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی از ۳ میلیون تن در ابتدای انقلاب، با 60 برابر افزایش امروز به مرز ۹۰ میلیون تن رسیده است.
صنعت،پتروشيمي،توليد،صنايع،نفت،ايران،كشور،كاتاليست،داخل،متخصص ...

خلاصه خبر

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه در ابتدای انقلاب، ظرفیت نصب‌شده صنعت پتروشیمی ۳ میلیون تن و تولید واقعی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن بود، اظهار کرد: می‌توان گفت که در ۱۵ سال پس از انقلاب و جنگ تحمیلی و پس از آن، فرزندان این مرز و بوم برای کاستی‌های پس از انقلاب و بازسازی‌ها تلاش و زمان زیادی گذاشتند و برای صنعت نفت و گاز ایران با کمک متخصصان داخلی تلاش زیادی شد.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی به‌سرعت در حال رشد است و صدها هزار نفر از متخصصان در داخل و خارج از کشور در حال آماده‌سازی خود برای مدیریت این صنعت هستند تا چرخ این صنعت بچرخد.
معاون وزیر نفت همچنین دومین مزیت صنعت پتروشیمی ایران برای سرمایه‌گذاران را استقلال کشور از هجمه‌های بیگانان دانست و افزود: سرمایه‌گذاران کشورهای دیگر برای سرمایه‌گذاری در ایران اطمینان داشته باشند که از آنها استقبال می‌شود.
وی ادامه داد: از همه سازندگان و دست‌اندرکاران این صنعت درخواست می‌کنم تا تمامی نیازهای تجهیزات و قطعات و کالاهایی که صنعت نفت را در داخل کشور تولید کنند.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی در صنعت پتروشیمی برای خودکفایی در بخش کاتالیست افزود: همان‌طور که پارسال در روز صنعت پتروشیمی نیز اعلام کردیم که پایان دولت سیزدهم همه کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت پتروشیمی و حتی پالایشگاهی و گازی را در داخل کشور تولید می‌کنیم و به خودکفایی کامل می‌رسیم.
وی افزود: به پشتوانه برنامه ریزی برای تولید کاتالیست و خودکفایی در این زمینه، مذاکره با کشورهای مختلف را برای صادرات کاتالیست را در دستور کار قرار داده‌ایم.