خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

همه باید به ائتلاف صلح عادلانه؛ گفتمان مشترک جهانی بپیوندیم

فارس | بین‌الملل | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 17:53
مجمع جهانی صلح در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی صلح تصریح کرد که برای گفتمان مشترک جهانی، همه باید به ائتلاف صلح جهانی بپیوندیم.
صلح،جهاني،جهان،سازمان،روز،كرامت،عادلانه،عدالت،بشر،انساني،امن ...

خلاصه خبر

امسال سازمان ملل متحد روز جهانی صلح را پایان نژاد پرستی و ایجاد صلح جهانی نامگذاری گرده است و دبیر کل سازمان ملل بر این امر تاکید داشت که نژادپرستی همچنان در هر جامعه‌ای نهادها، ساختارهای اجتماعی و زندگی روزمره را مسموم می‌کند.
رعایت حقوق اساسی و متعالی بشر، اساس صلح جهانی و عادلانه است و اقدامات برخی دولت‌ها و تشکل‌های سیاسی و مذهبی علیه حقوق بشر و کرامت انسانی و توهین به ادیان الهی، محکوم و مطرود است و تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌المللی خواهد بود.
دبیرکل سازمان ملل به عنوان مهمترین سازمان بین‌المللی در این عرصه و با توجه به رسالت و اهداف متعالی مندرج در منشور سازمان، برای برقراری صلح، عدالت و امنیت در جهان توجه و اهتمام بیشتری داشته و از تمامی امکانات و ظرفیت‌های قانونی برای برقراری صلحی عادلانه و پایدار در جهان بهره گیرد.
با توجه به مخاطرات مختلفی که امروزه صلح، عدالت و امنیت جهانی را تهدید می‌کنند، از همه نخبگان، آزادی خواهان تقاضا می‌شود، با درک جایگاه مهم خود، به نیاز جامعه جهانی به صلح جهانی با محوریت گفتمان صلح عادلانه اهتمام بیشتری داشته باشند و بر تاثیرگذاری خود بیافزاید.
بر این اساس، انتظار داریم که سازمان ملل متحد و سازمان‌های مدافع حقوق بشر، با تلاش برای استقلال یافتن از نفوذ قدرت‌ها و اعمال اختیارات مرتبط با حفظ صلح و امنیت بین‌‏المللی، به انتظار مشروع ملل جهان برای برقراری «صلح، عدالت، امنیت و حفظ کرامت انسان‌ها» پاسخ دهند.
مجمع جهانی صلح اسلامی