خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

درگوشی با ترم اولی‌های دانشگاه

فارس | برگزیده، دانش و فناوری | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 17:53
در قسمت میز دانشجو سعی داریم با نزدیک شدن به سال تحصیلی مهارت‌هایی را یادتان بدهیم که در دانشگاه زیاد به کارتان می‌آید، این قسمت به مهارت افزایی دانشجو در دانشگاه اختصاص دارد.
ترم،درس،دانشجو،كلاس،حذف،مطالعه،تحصيلي،انتخاب،دانشگاه،معدل،اس ...

خلاصه خبر

مشروطی یعنی معدل پایین 12 آوردن، اگر دانشجویی 3 ترم متوالی یا 4 ترم غیرمتوالی مشروط شود، از دانشگاه اخراج می‌شود، با هر مشروطی امکان انتخاب واحد مناسب برای ترم بعد را هم دانشجو از دست می‌دهد.
بر اساس آیین نامه های موجود، دانشجو می تواند در هر نیمسال تحصیلی، فقط در مهلتی کمتر از 2 هفته، پس از شروع نیم سال تحصیلی حداکثر 2 درس دیگر انتخاب یا 2 درس انتخابی خود را حذف یا 2 درس انتخابی خود را با 2 درس دیگر جابه‌جا کند، مشروط بر آنکه تعداد واحدهای انتخابی وی از حد مقرر تجاوز نکند.
اگر مطمئن هستید که درسی را نمی‌توانید پاس کنید و نمره بگیرید، حتما در زمان مقرر از حذف اضطراری استفاده کنید، فقط حتما توجه داشته باشید که ممکن است با حذف یک درس، گرفتار یک ترم دیرتر فارغ‌التحصیلی شوید.
حتما در اولین کلاس اساتید شرکت کنید، اساتید در جلسه اول از ممنوع‌های کلاس و چگونگی ارایه درس و نحوه گرفتن امتحان می‌گویند.
دانشجوهای ترم بالایی راهنماهای خوبی برای انتخاب واحد و چگونگی مطالعه دروس هستند، از آنها غافل نشوید.
معدل ترم اول تعیین کننده معدل شما در ترم های آینده است.
معدل ترم اول تعیین کننده معدل شما در ترم های آینده است.
به روز بودن مطالب و پیش مطالعه کمکتان می‌کند که مباحث مطرح شده در کلاس درس را بهتر متوجه شوید، حتما قبل از حضور در کلاس درس، دروس جلسه قبل استاد را مرور کنید.
*مهارت‌های لازم برای ترم اولی ها