خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ضرورت مقابله قاطع با هرگونه فتنه ژئوپلیتیکی در منطقه قفقاز جنوبی- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم

تسنیم | سیاسی | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 17:31
رییس مرکز پژوهش های مجلس گفت: تمایل ناتو برای امتداد سرزمینی تا سواحل خزر و مداخله نظامی رژیم صهیونیستی در منطقه قفقاز، نشانه توطئه جدید غرب و برخی بازیگران منطقه ای برای ایجاد تغییر ژئوپلیتیکی در این منطقه است.
اسلامي،جمهوري،ايران،منطقه،ايجاد،نظامي،بازيگران،بحران،كشور،ژئ ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، بابک نگاهداری در واکنش به درگیری نظامی مجدد باکو و ایروان گفت: ابعاد این بحران فراتر از تنش و اختلافات مرزی میان دو کشور بوده و دارای آثار راهبردی سیاسی، امنیتی و اقتصادی نه تنها در منطقه قفقاز جنوبی بلکه برای جمهوری اسلامی ایران است.
از این رو، برای درک صحیح از ماهیت تنش در این منطقه باید به اهداف و پیامدهای آن در سطح ژئوپلیتیک توجه ویژه داشت.
وی افزود: تمایل ناتو برای امتداد سرزمینی تا سواحل خزر و مداخله نظامی رژیم صهیونیستی در منطقه قفقاز، نشانه توطئه جدید غرب و برخی بازیگران منطقه‌ای برای ایجاد تغییر ژئوپلیتیکی در این منطقه است.
وی خاطرنشان کرد: طبعا بازیگران خارج از منطقه قفقاز نباید با تحریک برخی طرف‌های درگیر در این بحران و سوء استفاده ابزاری از آنان، صبر راهبردی جمهوری اسلامی ایران را آزمایش کنند.