خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 14 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اصلاح آئین نامه موظفی اعضای هیئت علمی پژوهشی

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 30 شهریور 1401 - 17:18
معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: یکی از موضوعاتی که در دستور کار معاونت پژوهشی وزارت علوم قراردارد بررسی آئین نامه تعیین موظفی اعضای هیئت علمی پژوهشی است.
پژوهشي،علمي،آئين،نامه،قرار،علوم،اعضاي،هيئت،محقق،مجمع،آموزش،ب ...

خلاصه خبر

در ابتدای این نشست که به میزبانی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی و با حضور دکتر پیمان صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم، مدیران آن حوزه و روسای پژوهشگاه‌ها عضو مجمع برگزار شد.
سپس علی باقر طاهری نیا رئیس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی و دبیر مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور ضمن خوش آمد به دکتر عالمی نیسی رئیس مرکز تحقیقات جمعیتی کشور و دکتر حسن زاده رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات به عنوان اعضای جدید مجمع از زحمات دکتر علیدوستی رئیس سابق پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات تقدیر کرد و ادامه داد: با توجه به صحبت‌های مطرح شده در نشست اجلاس روسای دانشگاه‌ها مقرر شد موضوع بررسی آئین نامه موظفی اعضای هیئت علمی پژوهشی در دستور کار مجمع قرار گیرد؛ لذا این جلسه با همین دستور کار و استماع نظر اعضا در این خصوص تشکیل شده است.
اراده وزارت علوم برای بررسی و تدوین آئین‌نامه موظفی اعضای هیئت علمی پژوهشی
صالحی همچنین ادامه داد: موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی به عنوان متولی آمار آموزش عالی می‌تواند با تهیه و ارسال گزارش‌های مدیریتی دوره‌ای برای مدیران حوزه ستادی و روسای دانشگاه‌ها کمک ارزنده‌ای در تصمیم گیری برای مسیر آموزش علی کشور بکند و خواستار آن شد تا موضوع پذیرش دانشجو در پژوهشگاه‌ها در دستور کار جلسات آتی مجمع قرار گیرد.