خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 29 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سایه سنگین غول کنکور بر سر مدارس دولتی/ آیا «سمپاد» دولتی است؟

فارس | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 16 مرداد 1401 - 02:32
این روزها تحلیل کنکور ۱۴۰۱ نقل محافل شده است و البته نگرانی‌هایی را نسبت به وضعیت مدارس دولتی به وجود آورده است.
مدارس،دولتي،كنكور،نفر،آموزش،پرورش،وضعيت،كيفيت،نتايج،آموزشي،م ...

خلاصه خبر

خبرگزاری فارس ـ گروه آموزش و پرورش: این روزها تحلیل کنکور ۱۴۰۱ نقل محافل شده است و البته نگرانی‌هایی را نسبت به وضعیت مدارس دولتی به وجود آورده است.
* مدارس سمپاد در صدر میزان قبولی‌های کنکور
در بررسی نتایج 40 نفر برتر، مدل مدارس هم جالب توجه بود؛ نکته حائز اهمیت این است که مدارس استعدادهای درخشان با ۲۹ نفر یعنی ۷۲.۵ درصد در صدر قرار میزان قبولی‌های کنکور در بین برترین‌ها قرار گرفت؛ مدارس غیردولتی با ۹ نفر یعنی ۲۲.۵ درصد در جایگاه دوم و مدارس نمونه دولتی و مدارس دولتی هر کدام با یک نفر یعنی ۲.۵ درصد به طور مشترک، در جایگاه سوم نشستند.
بعد از انتشار این خبر، برخی افراد اعلام کردند که مدارس سمپاد همان مدارس دولتی هستند و به عبارت دیگر سهم مدارس دولتی از کنکور کم نیست.
این در حالیست که اکثریت دانش‌آموزان کشور در مدارس عادی دولتی تحصیل می‌کنند که اصلا امکانات این مدارس با مدارس سمپاد قابل مقایسه نیست!
* وزیر آموزش و پرورش درگیر مسائل مالی
قرار بود کیفیت مدارس دولتی افزایش یابد اما به نظر می‌رسد تا زمانی که وزیر آموزش و پرورش درگیر مسائل مالی و حقوقی وزارتخانه است، نوبت کیفیت‌بخشی به آموزش و مدارس نخواهد رسید!
* همه دغدغه آموزش و پرورش، رتبه‌بندی معلمان شده است
اما تاکنون در این زمینه شاهد تحرک خاصی از سوی وزارت آموزش و پرورش نیستیم.
احمدی اضافه کرد: در حال حاضر عمده دغدغه آموزش و پرورش، رتبه‌بندی معلمان شده است و حتی در رسانه‌ها هم مدام اخبار درباره رتبه‌بندی معلمان شنیده می‌شود؛ در این حالت چگونه می‌توان درباره کیفیت آموزشی صحبت کرد؟
* سایه سنگین کنکور بر سر مدارس دولتی