خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 21 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«عاشورا» مدرسه عشق است/ تربیت هرگز تعطیل نمی‌شود

فارس | برگزیده، اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 16 مرداد 1401 - 02:32
دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌ علمیه و آموزش و پرورش گفت: عاشورا مدرسه عشق است و انسان هر چه بیشتر و با معرفت‌تر پای درس این آموزگار بنشیند، بهتر رشد و پرورش می‌یابد.
پرورش،عاشورا،تربيت،آموزش،نيكزاد،والمسلمين،ديني،حسين،امام،انس ...

خلاصه خبر

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌ علمیه و آموزش و پرورش گفت: عاشورا مدرسه عشق است و انسان هر چه بیشتر و با معرفت‌تر پای درس این آموزگار بنشیند، بهتر رشد و پرورش می‌یابد.
دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش ادامه داد: باید از تمام فرصت‌ها بهره جست و جلوه‌های حرکت امام حسین(ع) و یاران باوفایش را به تصویر کشید، زیرا ذکر وقایع محرم و صفر به ویژه مصائب عاشورا، اگرچه شور و احساسات انسان را بر می‌انگیزاند، امّا این شور و احساسات زمینه‌ساز پرورش انسان و رشد ملکات نفسانی می‌شود و شایسته است از این فرصت به نحو مطلوب در جهت تربیت کودک و نوجوان استفاده شود.
وی تصریح کرد: عاشورا مدرسه عشق است و انسان هر چه بیشتر و با معرفت‌تر پای درس این آموزگار بنشیند، بهتر رشد و پرورش می‌یابد.
* ارتقا هویت دینی در مکتب عاشورا
وی اذعان کرد: سبک زندگی امام حسین علیه السلام و شهدای کربلا به گونه‌ای است که پیام‌های این حماسه جاودان در طول حیات بشر همواره موجب رشد و پیشرفت بوده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین نیکزاد یادآور شد: واقعه کربلا نه یک حادثه بلکه یک دانشگاه بزرگ تربیتی و واقعه‌ای است که بسیاری از آموزه‌های مهم دینی را در بر دارد، و ما می‌توانیم با الگو قرار دادن جریان عاشورا، گام‌های مؤثری در امر تربیت دینی کودکان و فرزندانمان برداریم.