خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 21 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قنواتی که سال 98 در استان مرکزی خسارت دیده هنوز کاملا بازسازی نشده اند- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 15 مرداد 1401 - 22:13
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قنواتی که در سال 98 خسارت دیدند هنوز به صورت کامل بازسازی نشدند گفت: کشاورزان در جریان سیل خسارات هنگفتی دیدند.
خسارات،جبران،بيمه،حوادث،طبيعي،10،كريمي،قانون،دولت،سيل،پيشگير ...

خلاصه خبر

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اطلاع‌رسانی و هشدار به موقع توسط هواشناسی، دستگاه‌های اطلاع‌رسانی و مدیریت بحران انجام شده که در زمینه پیشگیری و کاهش خسارات موثر است.
کریمی با اشاره به جبران خسارات گفت: جبران خسارات پس از امداد و نجات اولیه اهمیت بالایی دارد که عموما در کشور همه امکانات برای جبران خسارات بسیج می‌شود اما تا زمانی که جبران خسارات در یک قالب هدفمند سازماندهی نشود همیشه درگیر تلاطم هستیم و اعتبارات ناچیز مواد 10 و 12 قانون مدیریت بحران نمی‌تواند کفاف جبران خسارات دهد.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این قانون برای جبران خسارات وارده به ساختمان بسیار کمک‌کننده و مهم است اگرچه سایر انواع بیمه از جمله بیمه اتوموبیل، کارخانجات و تاسیسات صنعتی و تولیدی، بیمه محصولات کشاورزی و غیره کافی نیست اما در مجموع مکانیزم‌های بیمه می‌تواند دولت را از این تلاطم‌های مالی کشور نجات دهد.