خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 29 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

در روز دوم و سوم مذاکرات چه گذشت؟

مشرق | سیاسی | شنبه، 15 مرداد 1401 - 19:31
هتل کوبورگ روزهای شلوغی را سپری می کند و خبرنگاران در مه خبری پشت درهای بسته به سر می برند. هنوز با گذشت بیش از یک سال از آغاز مذاکرات هسته ای در وین، مشخص نیست که تکلیف پرونده برجام چه خواهد بود؟
مذاكرات،ايران،توافق،آمريكا،هتل،كوبورگ،مخالفين،وين،مرداد،ارشد ...

خلاصه خبر

یک دیپلمات ارشد اروپایی از برطرف شدن بعضی موانع باقی مانده در مذاکرات خبر داده و گفته است: تضمین‌های قابل توجه در رابطه با درخواست ایران مبنی بر عدم خروج مجدد آمریکا از توافق هسته‌ای بدست آمد.
همزمان آمریکا معتقد است مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام تا حد زیادی کامل شده و فرصت برای رسیدن به یک توافق بسیار کوتاه است.
برخی در داخل کشور معتقد هستند که اقتصاد ما با تحریم سازگار است و برجام کارآیی لازم را ندارد و با چنین نتیجه‌گیری دست به مخالفت با برجام زده و عدم توافق را گزینه مطلوب‌تر می‌دانند.
در داخل آمریکا نیز برجام مخالفین جدی دارد که معتقد به سودمندبودن تطویل مذاکرات تا پس از انتخابات کنگره با عدم توافق با ایران هستند.
اکر اقتصاد ایران با تحریم اوضاع بهتری پیدا نکرد یا غرب بدون توافق با زمستان سردی به دلیل جنگ اوکراین روبرو شود، چگونه عدم توافق می‌تواند پاسخگو باشد؟!