خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 21 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: پس از سیل اخیر اولویت تامین آب شرب و نجات زمین های کشاورزی است- اخبار کهگیلویه و بویراحمد - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 15 مرداد 1401 - 16:33
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه دغدغه رفع مشکل آب شرب و نجات زمین های کشاورزی پس از سیل را داریم گفت: بیمه ها در پرداخت خسارت سخت گیری نکنند.
ستاد،استان،كشاورزي،اجرايي،سيل،خسارت،حضرت،امام،فرمان،ره،كمك،آ ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه سیل خسارت زیادی به بخش کشاورزی و عشایری استان وارد کرده است، عنوان کرد: در برخی مناطق استان مانند نرماب و کَره باغات و زمین‌های شالیکاری زیادی براثر سیلاب از بین رفتند و 7 طرح پرورش ماهی 100 درصد خسارت دید.
احمدزاده با بیان اینکه حتی اعتبارات جاری استان را برای کمک به سیل‌زدگان جابه‌جا کردیم، گفت:40 کیلومتر لوله حوزه کشاورزی از اصفهان خریداری شده که تا امشب وارد استان می‌شود، ضمن اینکه برای ترمیم شبکه‌های آب شرب مناطقی که در سیل متحمل خسارت شده بودند هم 40 کیلومتر لوله خریداری کردیم و در تلاش برای کاهش مشکلات ناشی از سیل هستیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان از اختصاص 50 میلیارد ریال کمک توسط سازمان برنامه و بودجه به خزانه استان خبر داد و یادآور شد: بیمه‌ها از محل مسئولیت‌های اجتماعی کمک‌هایی را برای استان جذب کنند.