خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 24 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سیل اخیر استان مرکزی به بخش کشاورزی و دامپروری خسارت جدی وارد کرد- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 15 مرداد 1401 - 15:59
استاندار مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی در سیل اخیر در حوزه کشاورزی، دامپروری خسارت جدی دید گفت: 40 باب منزل مسکونی در این روستای آهنگران آسیب جدی دید.
آسيب،مركزي،ساخت،استان،جهادي،روستا،بازسازي،هفته،منطقه،آهنگران ...

خلاصه خبر

مخلص الائمه تصریح کرد: تنها روستایی که در استان مرکزی به شدت آسیب دید روستای آهنگران در شهرستان فراهان است که حداقل 40 باب منزل مسکونی در این روستا آسیب جدی دیده و مواردی یعنی تا حدود 40 مسکن آسیب دیده خاک برداری شده که حادثه دیگری در پی نداشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: اهالی روستا همکاری بسیار خوبی داشتند و از لحظات نخست همراه دستگاه خدمات رسان، امدادی و گروه‌های جهادی بودند و از روز بعد از حادثه و در نیمه‌های شب گروه‌های جهادی برای امدادرسانی ملحق شدند.
وی ادامه داد: مسیر خروجی فاضلاب اصلاح و‌تخلیه و لوازم خانگی که آسیب دیده بود و قابل تعمیر بود به صورت گسترده در حال تعمیر است و تعدادی تعمیر و تحویل شده است همچنین فرش زیر پای خانواده‌ها توسط نیروهای جهادی شسته و تحویل داده شد و اگر در جاهایی نیاز به اسکان موقت بود در شهرستان اراک و فراهان این اسکان صورت گرفته است تا حداقل سختی از اهالی آسیب دیده کاهش پیدا کند.