خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 21 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هشدار نهادهای امنیتی در آلمان درباره شورش های خیابانی ناشی از افزایش قیمت ها- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 15 مرداد 1401 - 15:58
نهادهای امنیتی در آلمان پیامد بحران انرژی در این کشور و افزایش قیمت های ناشی از جنگ اوکراین، درباره وقوع اعتراضات و ناآرامی های خیابانی که از طرف گروه های افراطی به آن دامن زده می شود هشدار داده اند.
آلمان،افزايش،انرژي،تورم،قيمت،ايجاد،كشور،دولت،فدرال،بحران،گاز ...

خلاصه خبر

دویچه وله آلمان اخیراً در گزارشی نوشت: دولت آلمان نگران است که پیش‌بینی برخی سیاستمداران و محققان علوم اجتماعی به واقعیت تبدیل شود و افزایش قیمت‌ها دستمایه جریان‌های راست افراطی قرار گیرد تا به‌خصوص در دوران پساکرونا کشور را به ناآرامی بکشانند.
آرمین شوستر، وزیر داخله ایالت زاکسن آلمان، خود را برای مواجهه با سناریوهای مختلف در پاییز در این ایالت آماده می‌کند.
اداره فدرال آمار آلمان چندی پیش اعلام کرد قیمت مصرف‌کننده در این کشور 8.5 درصد نسبت‌به سال گذشته افزایش یافته که قابل‌مقایسه با نرخ تورم در سایر کشورهای اتحادیه اروپاست.
قیمت انرژی در آلمان در ماه ژوئیه 35.7 درصد بالاتر از همین ماه در سال گذشته میلادی بوده است.
روزنامه دی‌ولت آلمان هم در گزارشی نوشت: در این دوران تاریک، به‌دلیل افزایش سریع قیمت انرژی، جمهوری فدرال آلمان در معرض خطر اعتراضات افراط‌گرایانه قرار دارد.
مقامات امنیتی آلمان در این باره هشدار داده‌اند.
نانسی فایزر، وزیر کشور فدرال آلمان هم در گفتگویی با روزنامه "دی‌ولت" آلمان در این باره گفت: دشمنان دموکراسی فقط منتظر سوءاستفاده از بحران‌ها برای گسترش فانتزی‌های عذاب، ترس و ناامنی هستند.
قیمت گاز به‌دلیل کمبود عرضه از روسیه در آلمان به‌شدت در حال افزایش است، علاوه بر این، دولت فدرال آلمان در این هفته تصمیم گرفت اوج قیمت‌های شدید را با هزینه اضافی که همه دریافت‌کنندگان گاز باید بپردازند، مدیریت کند.
در این شرایط نهادهای ضدجاسوسی در آلمان هم برای مقابله با این شرایط فعال‌تر شده‌اند.