خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 21 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نوه نلسون ماندلا: هرگز حمایت های ایران از نهضت آزادی آفریقای جنوبی را فراموش نخواهیم کرد- اخبار حقوقی و قضایی - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | شنبه، 15 مرداد 1401 - 15:12
برنده جایزه حقوق بشر اسلامی گفت: ایران از نخستین کشور هایی بود که ما را پذیرفت و ما هرگز حمایت های ایران را در حمایت از نهضت آزادی آفریقای جنوبی فراموش نمی کنیم.
ماندلا،اسلامي،آفريقاي،جنوبي،ديدار،ايران،سفر،آزادي،نلسون،فرام ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ علی‌اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری روز چهارشنبه ١٢ مردادماه جاری با مندلا ماندلا، برنده هفتمین جایزه جهانی حقوق بشر اسلامی و نوه نلسون ماندلا، رهبر نهضت ضدآپارتاید آفریقای جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.
نلسون ماندلا در آن زمان گفت؛ اولاً ما دوستان خود را خودمان انتخاب می‌کنیم و ثانیاً جمهوری اسلامی ایران دوست ما هستند و ما نمی‌توانیم دوستان‌مان را فراموش کنیم و ما آنهایی که در مبارزه با آپارتاید از ما حمایت کردند را هرگز فراموش نخواهیم کرد.
در این دیدار دو طرف در خصوص آغاز همکاری‌ها در زمینه تبادل استاد و دانشجو بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه نلسون ماندلا، برگزاری سمینار‌های علمی و تخصصی و تشکیل یک پویش برای آزادی زندانیان فلسطینی و مبارزه با اشغالگری رژیم صهیونسیتی بحث و تبادل نظر کردند.
در بخش دیگری از این دیدار ماندلا با اشاره به اهمیت علم و تحصیلات گفت: مرحوم ماندلا همیشه می‌گفت که تحصیلات سلاحی است که می‌توان از آن برای تغییر دنیا استفاده کرد و همین مهم باعث می‌شود که بتوانیم از ظرفیت‌های دانشگاه علوم و تکنولوژی ماندلا برای برنامه تبادلات فرهنگی و علمی میان آفریقای جنوبی با مؤسسات و دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران استفاده کنیم و آماده تدوین برنامه فرهنگی و علمی گسترده با شما در این زمینه هستیم.