خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 29 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تمهیدات لازم برای سفرهای محرمی گردشگران داخلی و خارجی

مهر | اجتماعی و حوادث | شنبه، 15 مرداد 1401 - 14:54
گردشگران خارجی و داخلی این بار مراسم عزاداری محرم را کنار هم برگزار می کنند این ازدحام جمعیت در شهرهای مذهبی بیشتر است به همین دلیل تمیهدات لازم در زمینه انتقال و اسکان مسافران اندیشیده شد.
مراسم،شهرهاي،گردشگران،مذهبي،حضور،گردشگري،سفر،فاطمي،عزاداري،ا ...

خلاصه خبر

خبرگزاری مهر _ گروه جامعه؛ دور جدیدی از سفرها در ماه تابستان این بار با هدف سفرها شرکت در مراسم عزاداری امام حسین (ع) آغاز شده است.
در این ایام روزهای عاشورا و تاسوعا با روزهای آخر هفته پیوند خورده و حالا امکان سفر ۵ روزه فراهم است به همین دلیل اکنون تهران خلوت شده و شهرهای زیارتی و شهرهایی که مراسم عزاداری مفصل تری دارند، شلوغ تر از همیشه شده است.
امسال نیز مانند سالهای قبل از کرونا مراسم عزاداری به صورت مفصل برگزار می‌شود با این تفاوت که وقفه‌ای در برگزاری دسته جمعی مراسم به دلیل کرونا بوجود آمده بود.
خیلی از تهرانی‌ها به شهرهای خود برگشته اند تا در این مراسم شرکت کنند و خیلی‌های دیگر به قصد سفر و دیدن این مراسم و شرکت در چنین برنامه‌هایی راهی شده اند.
امسال مراسم عزاداری با حضور گردشگران خارجی اجرا می‌شود.
گردشگرانی که به دلیل گستردگی برنامه در شهرهای مذهبی، هر سال در ایام دهه اول محرم و اربعین به ایران می آمده اند امسال با بازشدن مرزها و فروکش کردن ویروس کرونا این گردشگران باز هم در کنار ایرانی‌ها حضور پیدا کرده اند.
وی در حوزه گردشگران خارجی هم گفت: گردشگران معنوی گردشگرانی هستند که از سایر ادیان و از کشورهای مختلف در این مراسم حضور پیدا می‌کنند و توسط آژانس‌ها به ایران می آیند.
برخی از این گردشگران شیعیانی هستند که به مراسم شهرهای مذهبی مثل قم و مشهد می‌روند و برخی دیگر؛ از سایر ادیان هستند و به شهرهای دیگر می‌روند.
افزایش آمار غرق شدگی گردشگران