خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 24 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شمارش معکوس برای گردهمایی بزرگ معنوی در اردبیل

مهر | استان‌ها | شنبه، 15 مرداد 1401 - 14:53
اردبیل- کمتر از یک روز به برگزاری سمفونی بزرگ معنوی در اردبیل باقی مانده است و مردم دیار دارالارشاد در تکاپو هستند تا خود را برای حضور در تجمع روز تاسوعا مهیا کنند.
اردبيل،روز،تاسوعا،عزاداري،شبكه،عاشورا،حسيني،استان،شمع،كربلا، ...

خلاصه خبر

در این آئین که از ساعات نزدیک به ظهر تاسوعا آغاز شده و تا غروب ادامه می‌یابد، عزاداران با دسته‌های شمع و گاه با پای پیاده به ۴۱ مسجد شهر اردبیل در محلات مختلف رفته و با روشن کردن شمع که در حقیقت نذری آنها محسوب می‌شود، عشق و ارادت خود را به حضرت ابوالفضل (ع) نشان می‌دهند.
عزاداری‌ها توأم با معرفت عمیق به وقایع عاشورا باشد
وی بیان کرد: در این ایام که حال و هوای خاص در پایتخت حسینیت حاکم شده مردم عزادار شهر اردبیل با عشق و علاقه در این فضا حضور پیدا کرده و در روز تاسوعا نیز زیر یک بیرق همه دستجات و عزاداران محلات مختلف گردهم می‌آیند تا تجمع روز تاسوعا و عاشورا را برگزار کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل افزود: مراسم امسال عزاداری روز تاسوعا و عاشورا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پررونق‌تر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد که امیدواریم این اجتماع‌های باشکوه نمایشی از عزت و عظمت حسینی دیار دارالارشاد اردبیل باشد.
پخش اجتماع مردم در تاسوعا و عاشورای حسینی از شبکه‌های سراسری
علی ملااحمدی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل با بیان اینکه اجتماع عظیم مردم اردبیل در تاسوعا و عاشورای حسینی از شبکه سبلان و شبکه‌های سراسری به صورت زنده و مستقیم پخش خواهد شد، گفت: تجمع روز تاسوعا روز ۱۶ مرداد ماه از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵:۳۰ و تجمع روز عاشورا روز ۱۷ مردادماه از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۸ از میدان عالی قاپو پخش می‌شود.