خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سرقت سیم‌های برق در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافته است- اخبار کهگیلویه و بویراحمد - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 03 تیر 1401 - 13:15
سرقت سیم‌های برق در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافته و در واقع به یک چالش جدی برای مسئولان و‌ مردم تبدیل شده است.
برق،سرقت،استان،شركت،توزيع،كهگيلويه،نيروي،نقاط،شهر،سيمي،كابلي ...

خلاصه خبر

ارتکاب سرقت سیم‌های برق و دستگیری سارقان این روزها به تیتر یک رسانه‌ها در سطح استان تبدیل شده و هر روز شاهد سرقت بخشی از شبکه برق در نقاط مختلف استان هستیم و اقدامات قضایی و دستگیری سارقان هم تاکنون نتوانسته در این زمینه مؤثر باشد.
سرقت سیم‌های برق تقریبأ کار هر شب سارقان در نقاط مختلف استان شده و هر روز بر طمع سارقان جهت سرقت افزوده می‌شود تا جایی که دیگر توانی برای شرکت توزیع نیروی برق استان باقی نمانده است.
سرقت سیم‌های برق علاوه بر خسارات سنگینی که برای مردم و شرکت توزیع نیروی برق دارد سبب شده که شرکت‌های برق به جای توسعه، نوسازی، تعمیر و نگهداری شبکه‌های برق، تمامی اعتبارات خود را صرف بازسازی شبکه‌های سرقتی کنند.
سرقت سیم‌های برق امسال علاوه بر نقاط مختلف استان، در شهرستان کهگیلویه نیز افزایش یافته است و خسارات سنگینی به تجهیزات شرکت برق وارد کرده است.
در چند روز گذشته افزایش ولتاژ سبب آتش‌سوزی یکی از ترانس‌های میدان مرکزی دهدشت شده و برای مدتی برق کل شهر قطع شد.
وی با بیان اینکه شبکه‌های برق فشار ضعیف تمام روستاهای استان امسال کابلی می‌شود، عنوان کرد: سال گذشته شبکه‌های توزیع برق 250 روستا و 17 شهر استان کابلی شد.